Už druhý titul mezinárodního mistra Lichtenštejnska ve slalomu dobyl Kryštof Krýzl. První získal před pěti lety stejně jako letos v Malbunu. „Je to skvělé, super. Na závěr sezóny se povedlo sjet pod devět bodů, jsem rád,“ říká Kryštof k výsledku, kterým se posune o dvacet míst ve světovém žebříčku. Jedná se sice o jeden jediný fisový bod, ale mít devět nebo deset bodů znamená být na světě šedesátý nebo osmdesátý.

„Počasí bylo opět divoké, podobné jako při našem mistrovství, ale podložka byla kompaktnější, byla lehce vypreparovaná.“ To však Kitan nevěděl hned. „Když jsem ráno přijel pod kopec, moc jsem nevěřil, že se startovním číslem dvanáct bude dát zajet rychlý čas. Myslel jsem si, že to je měkké, že v trati budou dvě vteřiny a že je to v háji. Pista ale docela šla a zajel jsem čtvrtý čas prvního kola. Druhé kolo už bylo hodně rozbité, byly díry. Věděl jsem, že nemám co ztratit, že na startu jsou zavodníci, co letos jezdí hodně dobře svěťák např. Švýcar Reto Schmiediger nebo Brit Dave Riding, který bodoval celkem pravidelně ve svěťáku a celkově skončil druhý ve slalomu EP. Tak jsem to zkusil napálit, co to jen šlo. Stejně jako druhý den v Koutech ve druhém kole – vzal jsem si z toho závodu poučení a klaplo to. Jel jsem na riziko a co bylo důležitější, bylo to bez chyb,“ pochvaloval si Kryštof a dodal, že momentálně funguje jak materiál tak způsob, kterým je schopen jezdit. „Škoda, že to nepřišlo v sezóně dřív. Vzal jsem si nové lyže a taky jsme trochu změnili tuning - tupíme paty a tak mám vyváženější rebound – nevystřeluje mě to z oblouku tolik do vzduchu, když hodně zaberu.“

Kitan je momentálně v Itálii, v St. Valentino, dnes má volno a pak bude testovat nový meteriál. Ve čtvrtek a v pátek pojede ještě dva slalomy FIS v Pampeagu. „Chci z nich vytěžit maximum, urvat devět bodů,“ uzavírá odhodlaně náš reprezentant.

Ester Ledecká, snowboardová mistryně světa a zároveň členka „A“ týmu žen v alpském lyžování si na konec sezóny našla čas na lyžařské závody. Od začátku jara jich absolvovala už jedenáct. A ve Francii se jí tento týden velmi vydařil. Ve dvou obřácích kategorie FIS ve Villard de Lans vystoupila na stupně vítězů a za sebou nechala závodnice jako Marion Bertrand či Tainu Barioz, pravidelně bodující v SP. Odměnou jí jsou skvělé FIS body: první den 17,05 a druhý den 13,87 FIS bodů. Její bodový průměr bude nyní 15,46 FIS bodů a posune ji přibližně na 130. místo světového žebříčku, o dvěstě míst výš, než je v obřím slalomu nyní.

Nejlepší bodový výsledek v obřím slalomu v kariéře zajel také Adam Kotzmann, když dojel druhý na mezinárodním mistrovství Slovenska ve Špindlu za vítězným Lotyšem Kristapskem Zvejnieksem. Zaostal za ním pouhých sedmnáct setin a zaznamenal 20,64 FIS bodů. Jeho průměr bude 21,20 a to by ho mělo vynést do třetí světové stovky.

Zdroj: www.czech-ski.com