Strachová na trůnu vystřídala snowboardistku Evu Samkovou, tentokrát však výsledek tak jednoznačný jako v loňském ročníku nebyl. Porota složená ze zástupců svazu, jednotlivých úseků a odborné novinářské veřejnosti rozhodně měla z čeho vybírat. Na zisk koruny se vedle veleúspěšné alpské lyžařky totiž sešlo i několik dalších adeptů, od mistryně světa v alpském snowboardingu Ester Ledecké, přes vicemistra světa v běhu na 50 km klasicky Lukáše Bauera až po skokanského vítěze čtyř Světových pohárů Romana Koudelku. Těsné celkové vítězství nakonec uhájila právě Strachová. „Jsem překvapená, protože těch adeptů bylo několik. Lukáš Bauer a Ester Ledecká mají letos taky medaili z mistrovství světa. Tyhle ankety jsou vždycky trochu loterie. Pro porotu musí být těžké určit, co má větší hodnotu, všichni ukázali úžasné věci. Takže myslím, že bychom se do toho křesla vešli všichni tři,“ vzdala novopečená Královna hold svým kolegům

Třicetiletá slalomářka z Benecka se v uplynulé sezóně vrátila po dlouhých pěti letech na pódium ve Světovém poháru, a to prosincovým druhým místem v rakouském Kühtai. V únoru a březnu přidala ještě dvě třetí příčky ve slovinském Mariboru a švédském Aare. V dalších pěti pohárových závodech se navíc pohodlně vešla do nejlepší desítky. Ta největší paráda ale přišla na únorovém mistrovství světa ve Vailu, kde Strachová přidala do své kariérní sbírky už čtvrtý cenný kov, tentokrát z bronzu, a po vážných zdravotních problémech se definitivně vrátila mezi světovou slalomovou špičku. „Pro mě jsou tyhle slavnostní momenty takovou vzpomínkou na tu uplynulou sezónu a je to i taková hezká tečka. Ale výsledky i závody jako takové mě rozhodně nakoply,“ řekla Strachová, která byla korunována během galavečera na pražském Žofíně. „Je to vždycky hezká vzpomínka na celou tu zimní sezónu. Opět příjemné setkání s tou lyžařskou rodinou, se kterou se vždycky přes léto rozejdeme,“ dodala k slavnostnímu večeru, který se opět nesl v humorném duchu. K veselé atmosféře přispěl i sám prezident Svazu lyžařů ČR Lukáš Sobotka, který během zahájení večera dokonce stylově zarepoval.

Vedle absolutní vítězky byli vyhlášeni také nejúspěšnější zástupci jednotlivých disciplín. Nejlepší akrobatickou lyžařkou se stala skicrossařka Andrea Zemanová, běhu na lyžích vládl Lukáš Bauer, mezi skokany nenašel přemožitele Roman Koudelka, v severské kombinaci kraloval Miroslav Dvořák, snowboardingu dominovala Ester Ledecká a lyžování na trávě Jan Němec. Nejlepším juniorem roku byl vyhlášen sdruženář Tomáš Portyk, v kategorii Trenér roku porota nejvýš ohodnotila kouče a bratra sjezdaře Ondřeje Banka Tomáše. Do síně slávy byl in memoriam uveden alpský lyžař Jiří Havel.

Výsledky ankety KBS 2015

Celkové pořadí:

  1. Šárka Strachová (alpské disciplíny) 17
  2. Lukáš Bauer (běh na lyžích) 14
  3. Ondřej Bank (alpské disciplíny) 11
  4. Roman Koudelka (skoky na lyžích) 8
  5. Ester Ledecká (snowboarding) 5
  6. Andrea Zemanová (skicross) 1
  7. Adéla Kettnerová (lyžování na trávě) 1Trenér roku: Tomáš Bank

Junior roku: Tomáš Portyk

Síň slávy: Jiří Havel