Kvůli vážnému zranění vynechal takřka celou sezonu. Soustředil se na rehabilitaci a veškeré síly směřoval k mistrovství světa. Přesto Jan Němec do Itálie neodjížděl zcela zdravotně v pořádku. „Snad se nám podaří potlačit bolesti a bude připraven podat maximální výkon,“ říkal před odjezdem trenér české reprezentace Daniel Mačát.

A podařilo se to na výbornou. Němec na mistrovství světa znovu exceloval a čtvrteční superkombinace se proměnila v jeho dokonalé představení. Devětatřicetiletý závodník prokázal své kvality hned v úvodním Super G a do slalomu šel z prvního místa s náskokem 11 setin na druhého Fausta Cerentina. Němec pak s přehledem zvládl i slalomovou část a dojel si pro čtrnáctý titul mistra světa v kariéře.

„Byl jsem nervózní jako před svým prvním zlatem v roce 2001. Že se mi znovu povedlo vyhrát mistrovství světa, je prostě fantazie,“ radoval se Němec po závodě. Na trati dokonce téměř zapomněl na bolest. „Super G se mi jelo daleko lépe, slalom byl velice rychlý, na to už jsem poměrně starý. Ale dal jsem to,“ popisoval s úsměvem.

Na druhou českou medaili útočil Martin Štěpánek, na něj ale nakonec „zbyla“ čtvrtá příčka. Mezi českým duem dojel stříbrný Rakušan Michael Stocker a třetí Mirko Hueppi ze Švýcarska.

Velice slibně se čtvrteční závod vyvíjel také pro Adélu Kettnerovou. Stříbrná medailistka ze středečního Super G figurovala po první části superkombinace na druhém místě. Následný slalom ale mladá česká závodnice nezvládla. „Adéla bohužel nezvládla rychlost, posunula těžiště příliš dozadu a těsně před cílem vypadla,“ uvedl Mačát. Nejlepší z Češek tak byla Karolína Rašková, která skončila desátá.

Mistrovství světa pokračuje v pátek, kdy je v Tambre na programu slalom. „Bude to další šance pro naše technicky dokonalé lyžaře,“ vyhlíží s nadějí dalšího cenného kovu trenér Mačát.


Zdroj: www.czech-ski.com