SkiResort ČERNÁ HORA – PEC letos udělal pro větší komfort lyžařů a lepší lyžování vůbec nejvíc za dobu svého působení. Do rozvoje investoval víc než 250 milionů korun a to je historicky největší částka. Zimní návštěvníci se mohou těšit na zbrusu novou šestisedačkovou lanovku HOFMANKY EXPRESS s bublinou a vyhříváním, která bude nejrychlejší svého druhu v Česku. Další bude odpojitelná čtyřsedačková lanovka ZAHRÁDKY EXPRESS. Na obou lanovkách se dokončují práce na dolních a horních stanicích, všechny sloupy po trase lanovek už jsou na svých místech. K úplnému dokončení chybí „jen“ položení lana na kladkové baterie sloupů, ukotvení sedaček na lano, instalace elektročásti a provedení zkoušek nutných k uvedení lanovek do provozu.
„Kromě stavby lanovek otevřeme i 1,5 kilometru nových sjezdovek v Černém Dole a 2,5 kilometru tratí jsme nově dovybavili technickým sněhem. Jedná se o sjezdovky v areálu Černá hora (Janské Lázně) a v Peci pod Sněžkou,“ říká ředitel SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC Petr Hynek.

U lanovky HOFMANKY EXPRESS v Janských Lázních budujeme nové parkoviště s kapacitou 250 vozů, což uvítají lyžaři přijíždějící ze směru od Vrchlabí. „Z lanovky HOFMANKY EXPRESS se tak stane druhé nástupní místo do areálu Černá hora (Janské Lázně). V budově dolní stanice lanovky budou otevřeny pokladny, takže lidé už nebudou muset zajíždět na centrální parkoviště u kabinkové lanovky ČERNOHORSKÝ EXPRESS,“ doplňuje Petr Hynek.

Vedlejší, standardní a top sezóna

Změnou pro lyžaře bude i nová podoba ceníku. „Po zhodnocení průběhu posledních zimních sezón, jsme nově rozdělili zimní sezónu do tří částí. Na začátku a na konci zimy nabídneme zvýhodněné ceny lyžování. Zhruba do poloviny prosince a od poloviny března se v našem resortu bude lyžovat za stejnou cenu vedlejší sezóny jako loni,“ říká Petr Hynek. Den lyžování tak bude stát 590 Kč.

V období do Štědrého dne, celý měsíc leden a část března, v souhrnu 60 dní, bude platit „standardní sezóna“. Dospělý za den lyžování zaplatí 690 Kč oproti loňským 650 Kč. „V tomto období jsou zpravidla ideální lyžařské podmínky, otevřeno je 100% sjezdovek, na kterých leží dostatek sněhu. V případě SkiResortu se letos lyžaři mohou těšit na 41 kilometrů sjezdovek na 1 skipas, SkiTour propojení mezi areály Černá hora a Pec pod Sněžkou, kde část trasy jedou na lyžích a na části je sveze rolba i na kratší intervaly skibusů na páteřních linkách,“ dodává Petr Hynek.

Třetí část sezóny, tedy období od Štědrého dne do začátku ledna a měsíc únor, je nazván jako „Top sezóna“. Za den lyžování tu dospělý zaplatí 750 Kč a dítě 530 Kč. Po celou zimu je možné si koupit zvýhodněný SUPER SKIPAS na 6 nebo 7 dní, kde je v ceně večerní lyžování každý den.

Výhody pro rodiny s dětmi

Děti mladší 6 let mají i tuto zimu lyžování zdarma v rámci RODINNÉHO JÍZDNÉHO a paketu MALÉ DÍTĚ. Novinkou je střídací takzvaný „Rodičovský skipas“, pro ty, kteří vyrazí na hory i s nelyžujícími dětmi a chtějí se při péči o ně vystřídat. I k tomuto typu skipasu je možné získat lyžování pro dítě do 6 let zdarma.

„U rodinných balíčků jsme zachovali systém slev, kdy na první dítě, či juniora poskytujeme slevu zhruba 25 % a na další děti a juniory pak slevu přibližně 50 %. Cenu si už lidé nemusí vypočítávat složitě na skipasové kalkulačce, ale je stanovena pevně, což zrychlí a zjednoduší prodej u pokladny,“ říká Petr Hynek. V ceně 6 a 7 denních rodinných balíčků je navíc zdarma i večerní lyžování každý den.

Rozdělení sezón v zimě 2015/16

do 12.12. – vedlejší
12.12. 24.12. – standard
25.12 – 3.1. – top
4.1. – 29.1. – standard
30.1.– 28.2. – top
29.2.– 20.3. – standard
od 21.3. – vedlejší

SkiResort ČERNÁ HORA – PEC v zimě 2015/16

 • 41 km sjezdovek na 1 skipas
 • 30 km vybaveno technickým sn. (75 %)
 • 90 km upravovaných běžeckých tratí
 • 6 km sjezdovek pro večerní lyžování
 • 1 kabinková lanovka, 7 sedačkových lanovek, 28 vleků, 3 pojezdové pásy
 • nejdelší lyžařská sezóna v Česku
 • jistota sněhu díky zasněžování

Novinky 2015/16

Areál Černá hora (Janské Lázně)

HOFMANKY EXPRESS

 • nejmodernější, vyhřívaná šestisedačková lanovka s bublinou, nejrychlejší svého druhu v ČR

SJEZDOVKA HOFMANKY

 • rozvody technického zasněžování v délce 1,4 km

SJEZDOVKA V DĚTSKÉ LOKALITĚ NA ČERNÉ HOŘE

 • sjezdovka Sport 2 v délce 200 m, v dětské lokalitě na Černé hoře, je také nově vybavena technickým sněhem. Technickým sněhem je vybavena rovněž spojnice Přejezdová, v délce 500 metrů.

PARKOVIŠTĚ HOFMANKY

 • nové parkoviště v blízkosti šestisedačkové lanovky Hofmanky Express bude druhým nástupním bodem do areálu pod Černou horou, vhodné především pro příjezd od Vrchlabí. Kapacita bude 250 aut.

Areál Pec pod Sněžkou

ZAHRÁDKY EXPRESS

 • odpojitelná čtyřsedačková lanovka, která nahradí dosavadní vlek obsluhující oblíbenou sjezdovku Zahrádky

SJEZDOVKA KLONDIKE 1

 • s jistotou technického sněhu mohou lyžaři počítat i na sjezdovce Klondike 1 v délce 400 m.

Areál Černý Důl

1,5 KM SJEZDOVEK NAVÍC

 • areál se širokými sjezdovkami a sedačkovými lanovkami bude nově rozšířen o 1,5 km sjezdovek, které ocení hlavně rodiny s dětmi. (poznámka: pro rok 2016 se k těmto novým sjezdovkám předpokládá výstavba nové odpojitelné čtyřsedačkové lanovky, ve stejném čase by měly být nové sjezdové tratě dovybaveny zařízení na výrobu technického sněhu).

Skibusy mezi areály SkiResortu

ZKRÁCENÍ INTERVALŮ A POSÍLENÍ SPOJŮ

 • Na páteřní červené lince na trase Pec pod Sněžkou – Janské Lázně a zpět dojde ke zkrácení časového intervalu mezi skibusy a ke zvýšení počtu jízd skibusů. Zvýší se tak komfort přepravy lyžařů, kteří během dne přejedou z areálu Černá hora (Janské Lázně) rolbami SkiTour do Pece pod Sněžkou, lyžují tam a v odpoledních hodinách se vracejí zpět do Janských Lázní.
 • Na páteřní modré lince na trase Janské Lázně – Černý Důl a zpět dojde ke zkrácení času přepravy na pouhých 10 minut. Skibus bude nově během dne pendlovat mezi dolní stanicí lanovky Hofmanky Express (areál Černá hora, Janské Lázně) a areálem Černý Důl. Lyžařům se tím otvírají nové možnosti využití nabídky celého SkiResortu. Zejména ve špičce, kdy bude na sjezdovkách areálu Černá hora (Janské Lázně) plno, se mohou během chvíle přesunout na široké, lyžařsky méně vytížené sjezdovky, v Černém Dole. To vše v ceně skipasu SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC.