Krajina jako ve Skandinávii

Co hned upoutá pohled každého návštěvníka, je krajina. Oblast Alpe Cimbra je totiž v celém Trentinu jedinečná. Od známých středisek se velmi liší – nekonečným horizontem, širými lesy, např. jedlí a borovic v oblasti roste na 700 tisíc, a jakoby skandinávským prostorem vůbec. Je také místem, kde roste unikátní stříbrná jedle, jež je s obvodem kmene 4 m a výškou 50 m nejvyšší v Evropě.

100 km rodinného lyžování

Největším lyžařským lákadlem je Skitour dei Forti – 100 km sjezdovek rozprostřených mezi středisky Folgaria a Lavarone. Sedačkové lanovky a vleky lyžaře vyvezou až do 1 850 m n. m. Výkonný zasněžovací systém pokrývá 100 % sjezdovek, mezi nimiž převládají ty méně až středně náročné, ale i zdatní lyžaři si najdou strmější svahy.

Domov slavných závodů

Lyžování má v oblasti Alpe Cimbra opravdu dlouhou tradici. Populární závod ve slalomu Tre3, dnes součást Světového poháru, se poprvé v historii, krátce po 2. světové válce, jel na sjezdovce Slalom Toll právě ve Folgarii. V moderní historii je Folgaria pravidelným hostitelem závodů Trofeo Topolino, což je nejvýznamnější závodní klání mladých lyžařů v Evropě. V nadcházející sezóně se bude konat 4. až 5. března 2016.
Ani běžkaři nepřijdou zkrátka, neboť se jim ve třech běžkařských areálech upravuje celkem 80 km stop.

Děti na prvním místě

Lyžařská oblast věnuje velkou pozornost i svým malým hostům, a to nejen množstvím dětských parků a výukových terénů, ale i rodinnými hotely, školkami a animačními programy. Ve středisku se dlouhodobě věnují i postiženým lyžařům, kteří mohou nejen brázdit sjezdovky nebo se prohánět bílou stopou, ale i navštěvovat horské restaurace a bary, jež jsou bezbariérové. I to dokladuje, že Alpe Cimbra je lyžařským rájem opravdu pro všechny a umí vyhovět i velmi specifickým potřebám svých návštěvníků.

Pohostinná trentinská kuchyně

Den můžete začít typickou italskou kávou či cappuccinem a porcí jablečného koláče. Přes den si pak na vyhlídkové terase některé z horských chat vyberete z typických místních specialit, jako je třeba kukuřičná kaše (polenta) s houbami. Odpoledne si dopřejte aperitiv nebo svařené víno a k večeři nezapomeňte na sklenku trentinského vína. A až ochutnáte místní slaninu, slavný sýr Vezzena, med nebo grappu, bude vám jasné, co si přivezete domů jako suvenýr.


Nebuďte překvapeni, když na vás místní promluví místním jazykem Cimbra, který má blízko k bavorštině. Setkat se s ním můžete například ve vesničce Lusèrn.


www.alpecimbra.it