Vážený pana doktore, děkuji za Váš epicky košatý dotaz, za nímž pro mne vyvstává celý kopec možností, jak se celý příběh loni vyvíjel. Podle toho, co se stalo loni, by se dalo odpovědět, co dělat letos, až se to stane zase. I když si nejsem jista, zda je třeba „svlékat kalhoty, když brod je ještě daleko“.

Scénář první by mohl vypadat asi následovně. Za manželkou jste se rozjel nejvyšší možnou rychlostí, jíž jste schopen, dostihl ji a následně ji vynadal: co dělá, proč nekouká na cestu, proč na vás nečeká atd. Manželka se podle svého naturelu buď rozplakala, nebo urazila nebo vám vynadala ještě víc než vy jí. Jízdu po černé sjezdovce zvládla, tak co!

Jiný scénář by mohl vypadat tak, že jste se za manželkou rozjel nejvyšší rychlostí, ale ono to nestačilo. Věřte, že na světě mohou existovat manželství, v nichž je paní na lyžích rychlejší než pán. Pokud k takovému patříte, tak byste se asi neptal na to zachraňování, protože sám byste potřeboval zachránit. Což si nechce muž přiznat. Leda byste to zachraňování i přesto předstíral ve fanfarónské naději, že si nikdo nevšimne, jak to vlastně je.

A konečně je tu možnost, že jste ji nehledal, a pak byly potíže s tím, jak to zakamuflovat. Jezdil jste si, lehce jako pták a byl jste rád, že manželku nemůžete najít, ba co víc, dělal jste všechno pro to, abyste ji náhodou nenašel. Využíval jste čas pro sebe, jak vy sám říkáte. A po lyžování? Jako bych byla přitom. „Miláčku, já jsem tě celou dobu hledal, měl jsem o tebe strach, jestli se ti něco nestalo.“ Pábil jste zkušeně jako… No nějaký příměr, třeba i slušný, si doplňte sám. Ani se vám nezačervenaly uši. Manželka se podle svého naturelu buď rozplakala, nebo urazila nebo vám vynadala. Viz scénář jedna.

Já bych vám, pane Müllere, doporučila, abyste se nebál. Vidíte, že situace má různá řešení. Kterékoli z nich přijmete, bude pro vás dobré, pokud budete schopen ho obhájit před svým svědomím nebo dokonce i před manželkou.
Máte dotaz, na který jste ještě nikdy nedostali odpověď? Pošlete jej na skipsycho@snow.cz anebo ho přidejte jako komentář k článku!
Všechny dotazy a odpovědi ze Skipsychoporadny najdete v archivu!