Řada bot Pinnacle je určena primárně pro skitouring a freeride. Nejedná se o vítěze soutěže o nejlehčí botu na trhu, ale výkonnostní, poctivé freeridové boty. Ve kterých lze bez námahy a pohodlně dojít za svým prašanovým snem.

Model Pinnacle najdeme v kolekci K2 hned ve třech variantách flexe: 130, 110 a 100. Ten nejtužší je dodáván ve dvou šířkách 97 a 100 mm, zbylé dva pak v šířkách 100 a 102 mm. Pinnacle disponuje hned několika „vychytávkami“, pro které stojí za to o nich uvažovat. Zajímavá je například čtvrtá přezka Power Buckle kombinovaná chytře s velcro páskem. Ta umožňuje spolu s unikátním systémem Syncro Interlock pohodlný režim chůze, ale hlavně vysokou předozadní pohyblivost komínu, jednu z nejlepších v segmentu freeridových bot s režimem chůze.

Systém PowerFuse SpYne™ nahrazuje standardní nýtování skeletu a komínu boty. Při režimu chůze se páteřní část, která právě komín a skelet v režimu sjezdu spojuje a vyztužuje, uvolní, a vznikne tak předozadně velmi pohyblivý celek, který lyžaři nijak nebrání při výstupu. Při režimu sjezdu se „páteř“ naopak přimkne ke skeletu a komínu, pevně je spojí a flexně i torzně botu vyztuží. I proto je Pinnacle hodnocena jako jedna z nejlepších bot určených pro freeridové sjezdy.

Ve verzi 97 mm navíc poskytuje velmi těsné usazení chodidla, díky tepelně tvarovatelným vnitřním botičkám PrecisionFitTour INTUITION® však stále velmi pohodlné. Tvarovatelné botičky přidávají zásadně na komfortu i při výstupu. Lyžáky jsou navíc kompatibilní s pinovými vázáními typu Tech. Například s novinkou Markeru Kingpin, se kterým je většina freeridových lyží K2 standardně nabízena. Právě pro toto vázání mají boty Pinnacle speciálně uzpůsobené otvory, jež jsou umístěny tak, aby umožnily velmi snadnou výměnu podrážek podle normy vázání.

Vibram® je celosvětově uznávaná značka gumových podrážek, určených pro outdoorovou obuv. Vyměnitelná VIBRAM®podrážka má skvělou přilnavost na skále i sněhu, což ji činí ideální pro technické skialpinistické pasáže, kdy máte lyže na batohu. Proti tomu DIN podrážku využijete, pokud botu budete používat v klasickém sjezdovém vázání.

www.k2skis.com
Přehled lyžařských bot K2 na SNOW.cz