Funline, jak už název napovídá, je zábavná trať určená lyžařům i snowboardistům všech věkových kategorií – pochopitelně nejvíc uchvátí ty dětské. Smyslem jízdy na ní rozhodně nejsou sportovní výzvy – rychlost nebo obtížnost triků, ale především zábava! Tedy něco, co míří na všechny všední návštěvníky, nikoli jen sportovce. Funline je naopak navržena pro malé i velké, zkušené i začínající a s ohledem na jejich rozdílné potřeby a schopnosti. Důraz na bezpečnost je na prvním místě.

„Podobné tratě se stávají celosvětovým trendem a je fajn, že některé české skiareály mají taky konečně chuť vymýšlet něco neobvyklého, co je vymezí nejen od konkurence, ale především zanechá pozitivní dojem a zážitek v jejich návštěvnících,“ vysvětluje Martin Matouš, zástupce společnosti, která v ČR projekt Funline realizuje. „Fakt, že většina návštěvníků skiareálů se chce sportem především bavit, je zřejmý a tendence zkoušet něco nového je přirozená. V rámci naší společnosti jsme před lety začínali se stavbou snowparků s jasným záměrem je budovat především pro širokou veřejnost, kde se relativně bezpečně pobaví nejen zkušený jedinec, ale také třeba začátečník. Často jsme sledovali průniky nesmělých a naopak někdy až moc odvážných dětí a kolikrát i jejich rodičů do neznámých vod snowparků. Ovšem bez základních znalostí pohybu po podobných sportovištích to většinou zapříčinilo chaotické najíždění na skoky ze stran, výběr ne zrovna bezpečných překážek a křižování nájezdových tras zkušeným jezdcům. Takže pro nás to byla někdy dost adrenalinová podívaná, ale také jasný signál toho, že by bylo dobré vymyslet jakýsi mezistupeň mezi snowparkem a sjezdovkou. Současně jsme sledovali ve velkých alpských střediscích nové trendy, které jasně naznačovaly, co bude v záplavě kilometrů sjezdovek v budoucnu bavit mladou generaci lyžařů a snowboardistů,“ dodává Martin.

Co tvoří tratě Funline?

Základem tratí Funline jsou vhodně navržené platformy, které jsou vždy s příchodem zimy zasněženy a každý den strojově a ručně upravovány. Tratě Funline v sobě kombinují prvky mladých olympijských disciplín, jako je boardercross, skicross či freestyle, kdy tvoří terénní vlny, klopené zatáčky nebo nepřehlédnutelné průjezdové tunely. Doplňují je i začátečnické mobilní překážky a další zábavné doplňky.

Jak se Funline staví?

Než začne stavba a projektové řízení, musí se samozřejmě domluvit podmínky se skiareálem. „Základem úspěšné realizace Funline je od začátku důležitý pozitivní přístup především samotného skiareálu,“ říká parkdesigner společnosti Michal Ritter. „Je potřeba si uvědomit fakt, že podobný projekt vyžaduje relativně dost finančních prostředků na začátku při samotné stavbě, ale také zejména při pravidelné zimní údržbě. Celosezónně kvalitně udržovaná – a tedy i bezpečná – trať je pro nás a ostatně i pro skiareál velice důležitá,“ dodává Michal.

Potom se musí najít vhodné místo, kudy dráha povede. Následuje zpracování projektové dokumentace a ještě před sezonou potřebné zemní práce – tvaruje se terén, zapouštějí se stavební prvky jako třeba tunelové průchody. V zimní sezóně přichází nejdříve hrubé a následně už jemné tvarování, jež se neobejde bez kvalitně vyškoleného personálu počínaje rolbařem až po „shapery“ s lopatami. V průběhu sezóny se personál musí o trať pravidelně starat, kontrolovat její bezpečnost a ladit nedokonalosti, které provozem mohou vznikat. Pokud to podmínky v sezóně dovolí, může se trať i přestavět, aby stálé návštěvníky nezačala nudit.

Prvky Funline je také možné využívat v rámci letní sezóny, hliněné platformy jsou již při stavbě přizpůsobeny pro bikery a cyklisty, a to opět v nenáročném provedení pro malé i velké. Už v návrhu se tedy současně myslí na vhodné napojení na stávající či plánované cyklistické trasy.

Funline 4x v ČR

V nadcházející zimní sezóně objevíte v Česku celkem čtyři tratě Funline. Hned dvě na vás čekají v Peci pod Sněžkou, a to tak jako loni na sjezdovce Vysoký svah a nově i na sjezdovce Zahrádky, kde bude Funline z větší části situována pod novou lanovou dráhou.

Dalším skiareálem, který jde cestou inovace, je Monínec, kde je Funline situována na dojezdu hlavní sjezdovky, takže si všichni návštěvníci mohou užít netradiční závěr jízdy před nástupem na lanovku.

Posledním skiresortem, kde si můžete novinku vyzkoušet, je Dolní Morava, kde se investovalo nejen do hliněných platforem, ale také, jako v případě Pece a Monínce, i do unikátního 8 m dlouhého průjezdového tunelu, který je určitě nejvýraznějším prvkem tratí Funline.


Součástí tratí Funline může být také kamerový systém Net-O-Peer, který umožňuje po stažení potřebné aplikace do chytrého telefonu automatický záznam vašich jízd pomocí kamer umístěných podél trati. Doma si pak může každý záznamy svých jízd stáhnout, případně zvolit automatickou editaci, kdy systém sám video sestříhá do krátké smyčky, o kterou se můžete podělit např. prostřednictvím profilu na Facebooku. Systém kamer bude pro nejbližší sezonu fungovat na Monínci.
Příslušnou aplikaci a seznam tratí Funline vybavených systémem Net-O-Peer najdete na stránkách Funline.cz.

Funline Tour 2016

Funline Tour 2016 je akční část projektu Funline, které se mohou aktivně účastnit primárně rodiče s dětmi. V rámci letošní série navštíví Funline Tour všechny skiareály, kde budou tratě Funline realizovány. Bohatý bezplatný program je stavěný především pro malé návštěvníky a jejich doprovod a bude kombinací zábavy a sportu na sněhu. Těšit se můžete samozřejmě na ježdění ve Funline, ale třeba i na jednoduchý slalom, minisnowpark pro nejmenší, bezplatnou výuku lyžování a snowboardingu, testování lyžařského a snowboardového vybavení pro děti i dospěláky, focení profesionálními fotografy a tisk fotografií přímo na svahu… A dorazí i nejmladší řidič dakarské rallye, Martin Macík a jeho závodní kamion. Po absolvování všech disciplín obdrží všichni zúčastnění diplom, věcnou cenu a památeční fotografii. Seznam jednotlivých zastávek Funline Tour 2016 a související informace najdete na webu Funline.cz.

www.funline.cz
www.facebook.com/funline.cz