Každý jistě o telemarku už někdy aspoň něco malinko slyšel, i když si třeba zrovna v tuhle chvíli nedokáže přesně představit, co že to vlastně je? Telemarkisté a lyžaři zběhlí na vteřinku oko přimhouří, já krátce vysvětlím. Nejedná se o žádný telemarketing, ani to nemá nic společného se značkováním telat, nýbrž se jedná o znovu vzkříšený lyžařský styl, kdy paty na rozdíl od klasického sjezdového vázání nejsou k lyži pevně přimontovány a oblouk se tak provádí pomocí nákleku. Řeknete si, to musí být dřina se na tom udržet, se to naučit a hlavně se z toho nákleku zase zvednout… Inu, dřina je každý sport, ale jak bylo řečeno v jednom námi velmi oblíbeném filmu: „ Je to kolosální radost!“ A zas taková dřina se to naučit není.

Chcete to taky zkusit?

Pak není čas váhat a rychle si poznačit do svých chytrých kalendářů, diářů, nebo jen chytrých hlav datum 16. 1. 2016, místo Špindlerův Mlýn, areál Svatý Petr, malý hank (tam, kde jezdí dvousedačka) a přijít!

Jako součást prvního závodu série telemarkových závodů s názvem Český telemarkový pohár 2016, pořádá spolek nadšených telemarkistů Kérkonošská Telechasa i telemarkový festival, kde si můžete telemark bezplatně vyzkoušet. K dispozici bude půjčovna telemarkového vybavení pro děti i dospělé zdarma, hodiny s lektorem pro úplné začátečníky i pokročilé taktéž zdarma! Kdo si troufne (a my věříme, že vás bude dost), může se pak klidně přihlásit do hlavního dvoukolového závodu Sprint Classic, kde se může poměřit s ostatními, nebo klidně jen sám se sebou a ozkoušet si, jak vypadá jízda v závodních brankách. Kouzlo a sílu okamžiku zajisté podpoří hvězdná obloha nad hlavou a halogeny osvícený závodní svah!

Mezi dvěma koly závodu, jenž se skládá z obřího slalomu, skoku a běžecké části, se uskuteční vložený závod dětí, takže si i závodivá dítka nemusí zoufat, že by o závodní napětí přišla. Krom toho všeho vás čeká bohatý doprovodný program zaštítěný firmou HUDY Sport a přátelská telemarková atmosféra!

Po závodech můžete doplnit vypocené tekutiny, nebo naopak vybít ještě přebývající energii na afterparty restauraci Svatý Petr, kde vyhlásíme vítěze závodů, tomboly a budeme se už jen vesele bavit!

Lepší program na sobotní odpoledne a večer 16. 1. 2015 asi jen těžko najdete, tak neváhejte a naplánujte si výlet do Špindlu za telemarkem!

Těšíme se na vás!
Kérkonošská Telechasa

Veškeré informace najdete na www.teleachasa.cz

Stručný program:

12:00 – 16:00 – Půjčovna a testování telemarkového vybavení, výuka telemarku zdarm
12:00 – 17:00 – Registrace do závodu v hlavním stanu
17:30 – prohlídka závodní trati
18:00 – 1. kolo závodu Sprint Classic
19:00 – vložený závod dětí
19:45 – 2. kolo závodu Sprint Classic
20:30 – show špindlerovských lyžníků
21:00 – vyhlášení kategorie dětí
22:00 – zahájení večerního programu v restauraci Svatý Petr (Erpet), vyhlášení výsledků, živá hudba, kapela Your choice