ECOre je technologie, ale ve své podstatě ultralehké jádro lyže, které K2 používá hned na několika modelech lyží, zaměřených především na skitouring. Většina konkurenčních značek používá pro stejný typ lyží jádro z lehké paulovnie, které je o 10 až 15 % lehčí než běžně používaná dřevěná jádra. Ale jde to udělat ještě lépe a hlavně ještě lehčí. Technologie ECOre využívá ve své konstrukci balzu, která podobně jako paulovnie roste velmi rychle, ale je také velmi dobře recyklovatelná, stejně jako lněné vlákno, které ji v konstrukci doplňuje. Kompletní jádro tak není pouze lehké, ale, jak zdůrazněné ECO napovídá, také velmi šetrné k přírodě. Jádro ECOre najdeme například na oblíbeném touringovém modelu Wayback 82 ECOre.


Model Wayback známe dobře již z minulých kolekcí, současný model s přídomkem ECOre je však o dalších 10 % lehčí než jeho předchůdce. V délce 167 cm váží pouhých 1 090 gramů, což je při rozměrech 118–82–105 velmi sympatická hmotnost. Wayback 82 ECOre tak poskytuje velmi dobré vlastnosti při stoupání, ale díky vyztužení lněnými vlákny, které disponují podobnými vlastnostmi jako karbon, je také výborný při náročných sjezdech a na zmrzlém povrchu. Neodmyslitelný je také All Terrain Rocker, který spolu s novým tvarem špičky činí lyže Wayback snadněji ovladatelnými v těžkých sněhových podmínkách.

Kvalitu lyží potvrzují i výsledky odborných testů, například ten renomovaného italského časopisu Skialper (www.skialper.it).

www.k2sports.com