Na ISPO Mnichov, největším světovém sportovním veletrhu, který se letos konal ve dnech 24.-27. 1. 2016, přijelo víc než 80 000 profesionálů ze 120 zemí. Více návštěvníků než v minulosti přijelo z Itálie, Švýcarska a Rakouska. Silně zastoupeno bylo i Rusko a Ukrajina. Zvýšil se i počet vystavovatelů: letos jich přijelo 2 645 (oproti loňským 2 585). Vysoký poměr návštěvníků ze zahraničí (87 % - z toho 1 550 z ČR a 580 ze Slovenska) dokazuje významnost veletrhu na celosvětové úrovni: celkem 180 000 metrů čtverečných výstavního prostoru, 16 výstavních hal a vše bylo plně obsazeno.

Předseda představenstva společnosti Messe München Klaus Dittrich: „Vzhledem k předvánočním podmínkám na trhu byla nálada na veletrhu lepší, než by se dalo očekávat. Velké množství inovací a nových produktů posílilo důvěru, že odvětví dokáže odolávat měnícím se klimatickým podmínkám i změnám struktury trhu.“ Ve všech odvětvích se prezentovali noví vystavovatelé, hlavně v sektorech Health & Fitness a Outdoor. Nové rozvržení vystavovacích hal mělo pozitivní ohlas jak u vystavovatelů, tak u návštěvníků. Silně rostoucí sektor Health & Fitness měl v hale B4 k dispozici více prostoru a znovu prokázal, že pro toto sportovní odvětví existují stále nové příležitosti.

ISPO BRANDNEW AWARDS

Letos se celkovým vítězem ISPO BRANDNEW AWARDS stal “Icaros”, první virtuální posilovací stroj, který působivě ukázal, jakým směrem se v budoucnu bude vyvíjet digitalizace fitness a jaké budou nové možnosti trénování ve virtuálních světech. Uživatelé “Icara”, vybaveni sluchátky a řídícím panelem, mohou prolítávat virtuálními světy, hrát různé hry a přitom procvičovat téměř všechny svaly.

ISPO online

Poprvé v historii bylo možné sledovat každodenní dění na veletrhu on-line, na webu ISPO.COM. V budoucnu se speciální redakční tým bude starat o to, aby na těchto stránkách byly celoročně dostupné novinky a reporty ze světa sportovních potřeb.

Kromě vystavovatelů a návštěvníků z celého světa přitahuje ISPO i prominentní sportovce a politiky. Letos mezi hosty byli například trenér FC Bayern Pep Guardiola, úspěšná profesionální alpinistka a výherkyně letošní ISPO Trophy Gerlinde Kaltenbrunnerová nebo bývalý olympijský vítěz ve vzpírání Matthias Steiner. Mezi dalšími sportovními celebritami, které ISPO navštívily, byl i kapitán týmu FC Bayern Philipp Lahm, rychlostní bruslařka Claudia Pechsteinová, celosvětově známý bikeový zkušební jezdec Danny MacAskill, nebo konečně lyžař - Ted Ligety.

Příští veletrh ISPO Mnichov se bude konat v termínu 5.-8. 2. 2017.

Více informací o ISPO Mnichov 2016 najdete na www.ispo.com a Facebook: www.facebook.com/ispomunich