Už při příjezdu do střediska vám bude jasné, že tu nejde o nic velkého ani rušného, naopak hned na parkovišti na vás začne dýchat útulnost a domáckost. Na jednom místě jsou tu dřevěné sruby, vkusně vyhlížející půjčovna lyží, nástupní stanice sedačkové lanovky, restaurace, prolézačky pro děti a dokonce i wellness .


Sjezdovky na Oravě jsou rozdělené na dvě sorty – mírné a pohodové na Lehotské a sportovnější na Kohútiku. Na Lehotské jsou aktuálně v provozu dvě modré sjezdovky Lehotská 1 a Lehotská 3 a obě jsou si velmi podobné v mírném sklonu vhodném klidně i pro začátečníky. Sjezdovky v podstatě lemují čtyřsedačkovou lanovku.


Na strmější svahy na Kohútiku se dostanete ze sjezdovky Lehotská 1, která vás navede přes cvičnou sjezdovku k nástupu na rychlou pomu, jež lyžaře dopravuje na vrchol Kohútik. V této části byla v době naší návštěvy v provozu jedna sjezdovka, a to černo-červená trať Kohútik 2. Je sice užší, ale protože se většina lidí koncentrovala na Lehotské, tak jsme měli nejprudší svah střediska jen pro sebe.


Dětský park najedete na Oravě napravo od nástupu čtyřsedačkové lanovky na dojezdu modré sjezdovky Lehotská 3. Děti na svah vytahuje lanáček a dolů se sklouznou v obloucích mezi zvířaty. Zajímavým zpestřením pro děti jsou zavěšené „bouchací pytle“ kousek nad dětským parkem, zvlášť když je někomu rozhoupete... :-)


Rodinným tahákem skicentra Oravy Snow je ubytování v dřevěných srubech přímo u sjezdovek. Jedna chatička má okolo 11 lůžek, najdete v ní kompletně zařízenou kuchyňku a nechybí ani krb.


Přímo na sjezdovce se nachází i wellness centrum, tedy žádné další popojíždění autem za relaxem. Najdete zde dvě vířivky, finskou saunu, bylinkovou saunu a hernu v horním patře. Jedna hodina stojí 6 eur na osobu.


Tak jako všechna zařízení v centru střediska, i restaurace je laděná do „srubového“ stylu. Interiér působí díky dřevu útulně a pohodu podtrhují i dva gauče. K jídlu si můžete dát klasické brynzové halušky, ale i zdravější jídla jako kuřecí prsa s rýží, rizoto nebo hovězí pyré. Ceny se pohybují od 3,50 do 4,50 eur.


Stejně útulně působí půjčovna a servis lyží – zvenku i zevnitř. Vevnitř najdete pohodlné pohovky, kam vás obsluha usadí, zatímco vám třeba brousí lyže. Dospělí si tu lyže na celý den půjčí za 10, děti za 7 eur. Malý servis lyží, zahrnující broušení skluznice a hran na pásu, broušení hran z boku, voskování a leštění, vyjde na 13 eur.


Orava Snow v kostce:

Vzdálenost z Prahy     5 h 12 min
Celodenní skipas dospělý (od 13 let)     16 eur
Celodenní skipas dítě (do 12 let)     13 eur
Parkování     u nástupu na sedačkovou lanovku zdarma
Při reportech jsme používali lyže značky FISCHER, hůlky LEKI, helmy a brýle SMITH, rukavice LEVEL a hodinky GARMIN Fénix 3. Do střediska nás dovezl vůz HYUNDAI Tucson a fotografie jsou pořízené technikou SAMSUNG.Všechny články s čerstvou inspirací z lyžařských středisek najdete v seriálu SNOW tour!


Partneři SNOW tour: