Kvalitně upravené sjezdovky a rozmanitost lyžařských tratí dělá z Harrachova ideální rekreační středisko pro příjemně strávenou zimní dovolenou.

Na vrchol Čertovy hory (1020 m n. m.) vás vyvezou dvě čtyřsedačkové lanovky, dolů už svištíte sami. Podle obtížnosti terénu si můžete vybrat z několika různě dlouhých a náročných sjezdovek, které jsou nahoře propojeny. Modrá a Červená I. končí u lanové dráhy na Rýžovišti, do centra pak můžete sjet po Červené II. Ta patří k těm nejoblíbenějším. V její spodní části se na mírnějším svahu vyřádí i děti a začínající lyžaři a díky osvětlenému vleku Doplík se tam lyžuje také večer (www.skiareal.com).

Pobyt na sjezdovce si koneckonců můžete zpříjemnit, i když odložíte prkna a lyže, a to v samoobslužné restauraci Stone u spodní stanice lanové dráhy, kde si budete moct pochutnat na lákavých pokrmech, zahřát se u čaje a v klidu posedět u krbových kamen.

Co se týče jízdného, Skiareál Harrachov nabízí cenově výhodné rodinné balíčky již od jednoho dospělého a jednoho dítěte. Balíčky se budou prodávat v podobě 1+1, 1+2, 2+1, 2+2, dospělé jízdenky vždy za plnou cenu a dětské s výraznou slevou. Děti do 5 let jezdí zdarma. Výhodněji můžete lyžovat také s kartou Harrachov Card, se kterou můžete čerpat 10–20% slevy na skipas a spoustu dalších výhod v oblasti sportu, kultury, gastronomie nebo wellness v Harrachově i okolí. Kartu získáte zdarma při ubytování u vybraných ubytovatelů nebo si ji můžete zakoupit za 100 Kč dospělý a 20 Kč dítě. Přehled ubytovatelů, všech slev a on-line prodej najdete na www.harrachovcard.cz.

Pokud zrovna nepatříte k fanouškům sjezdového lyžování a láká vás příroda a pohled na zasněženou horskou krajinu, nabízí Harrachov všem zdatným sportovcům při ideálních sněhových podmínkách až 104 km upravovaných běžeckých tras od závodních až po turistické.

Vydat se můžete například na nedaleký Mumlavský vodopád, největší vodopád v Krkonoších, jehož voda se propadá do hloubky téměř deseti metrů, na náročnější výlety pak třeba na Voseckou boudu nebo Dvoračky. Na vrcholu Čertovy hory se pohodlně napojíte na krkonošskou magistrálu. Naše běžecké stopy vás dovedou až na nejvyšší hřebeny Krkonoš.

Harrachov je místo, kde to žije! Je to pulzující horské středisko, které v ničem nezaostává za svými tuzemskými, ale i zahraničními konkurenty. Zároveň ale neztratil svůj domácký ráz, charakterizovaný odvěkým pozváním krkonošských horalů k návštěvě ´Přijďte pobejt!´. A nemění se ani to, kvůli čemu se řada turistů do Harrachova vrací desítky let – příznivý poměr mezi cenami a počtem příjemných zážitků, které si hosté odvážejí domů.

Na internetových stránkách www.skiareal.com najdete vždy aktuální informace o sněhových podmínkách a možnostech všestranného vyžití ve Skiareálu Harrachov.

Těšíme se na vaši návštěvu v Harrachově!

www.skiareal.com