Setkání moderoval bývalý mistr světa ve sjezdu Švýcar Bruno Kernen a na pódiu přivítal kromě Milka lyžařek také návrhářku Fionu Swarovski a zástupce značky Milka. Lyžařky byly nadšené: “Helma je opravdu výjimečná. Budu se hlavně soustředit na závod ve slalomu, ve kterém bych chtěla divákům předvést co nejlepší výsledek. Doufám, že mi helma přinese štěstí,” řekla Šárka Záhrobská.

Třpytivý design helem

Není pochyb o tom, že Milka Ski Girls by se na šampionátu ve Val d’Isère chtěly blýsknout právě sportovními úspěchy. Nicméně během série závodů budou mít možnost okouzlit své fanoušky i nejkrásnějšími helmami mistrovství. Fiona Swarovski navrhla pro všech pět lyžařek z týmu helmy bohatě zdobené křišťály. Helmy se zrodily ve studiu v Miláně, kde byly ručně osázeny tisíci křišťálů nejrůznějších odstínů od bílé po fialovou. Vzhledem k odlišnému tvaru helem je každá unikátním originálem. Helmy samožřejmě prošly řadou přísných testů, aby splňovaly všechny bezpečnostní a technické parametry.

Nový obrázek
Na fotografii návrhářka Fiona Swarovski společně s Milka „Ski Girls“ - Šárkou Záhrobskou z ČR, Marií Riesch z Německa,
Tinou Maze ze Slovinska,  Michaelou Kirchgasser z Rakouska  a Ingrid Jacquemond z Francie.

Fiona Swarovski a lyžování

“Sama jsem nadšená lyžařka, takže když přišla nabídka od společnosti Kraft Foods navrhnout helmy pro 5 lyžařek světové extra třídy, moc mě to potěšilo. Myslím si, že spojení vrcholového sportu a designu je velmi okouzlující. Samožřejmě byl pro mě velký zážitek vidět helmy poprvé v akci během samotného závodu Super G žen,” svěřila se Fiona Swarovski.

Helmy s křišťály jsou určeny výhradně pro mistrovství a po jeho skončení budou využity k charitativním účelům v jednotlivých zemích.

Nový obrázek

Milka a Fiona Swarovski - sport s novým leskem

Ředitel divize Mezinárodních sponzoringových aktivit Milka Thomas Hergge k novým helmám dodal: “Měsíce jsme spolupracovali s Fionou na projektu, který měl za cíl zaměřit se na takovou tvář Milka “Ski Girls”, která je zřídkakdy vidět. Ingrid, Michaela, Tina, Maria a Šárka jsou známy jako vynikající sportovkyně. Teď ukázaly celému světu, že jsou také velmi atraktivní ženy.” Obě značky Milka i Fiona Swarovski se zrodily v samém srdci Alp, odkud dobily celý svět. Fionu proslavily průzračné křišťály, Milka má pověst výrobce “nejjemnějších čokoládových pochoutek”.