V Přemyslově, ležícím 25 minut od Šumperka, jsme měli konečně štěstí na sluníčko se sem tam modrou oblohou. Hlavně první jízda měla pravou zimní atmosféru s umrzlými manšestrovými vroubky, které byly místy poprášené sněhem z děl, co v noci jela na plné obrátky. Jediná sjezdovka, která ještě není dostatečně „poprášená“, je červeno-černá sjezdovka Přímá pod lanovkou, takže není vůbec v provozu.


Hlavní sjezdovkou je modrá trať Esíčko, která představuje jeden dlouhý táhlý pravotočivý oblouk, není nijak členitá, zato máte po celé délce dobrý přehled, co se na ní děje. Ač je modře značená, nejde o žádnou placku, nýbrž o poměrně svižný svah. Je dost možné, že v jiných střediscích by byla značená jako modro-červená.


Dále je v Přemyslově cvičná sjezdovka Dětská, na kterou buď od hlavního zázemí popojedete autem, nebo se necháte vyvézt čtyřsedačkovou lanovkou na vrchol Jelení skalky, sjedete do tří čtvrtin sjezdovku Esíčko a ke konci se dáte doleva. Sjezdovku obsluhuje poma a je vhodná pro první dětské i „dospělácké“ oblouky.


Na konci sjezdovky Dětská najdete dětský lyžařský park s pojízdným pásem a slalomovými zvířaty. Lyžařská škola Sun Ski kromě klasické výuky organizuje lyžařské dny na sněhu pro mateřské a základní školy v okolí, a to včetně svozu autobusem, oběda i návštěvy maskota Brumíka.


Lyžařská škola nabízí samozřejmě i výuku pro veřejnost. Objednat si můžete jak privátní, tak skupinovou výuku. Skupinová výuka na 4 hodiny vyjde na 490 Kč, privátní na osobu na 4 hodiny 1 390 Kč.


Každoročně chválíme občerstvení u Bláhů, které se nachází v hlavním zázemí u pokladen, a ani letos nevynecháme. Když je něco dobré, tak to nejde utajit. Jednak tu mají jedno z nejlepších bombardin (se šlehačkou opravdu nešetří) a jednak se tu kvalitně a za dobrý peníz najíte. Majitel je řezník a pečuje o přísun čerstvého masa každý den. Pravá svíčková vyjde na příjemných 95 Kč a porce je skoro pro dva.Prověřeným ubytováním je penzion Sokolka v Koutech nad Desnou, asi 15 minut od Přemyslova. K dispozici jsou tu jak dvoulůžkové pokoje, tak apartmány s koupelnou. Za noc tu zaplatíte 260 Kč na osobu, se snídaní o 70 Kč víc. V penzionu si můžete zapůjčit i lyžařský sjezdový set za 250 Kč na den.


Přemyslov v kostce:

Vzdálenost z Prahy     3 h 7 min
Celodenní dospělí     480 Kč
Celodenní děti (6-15 let)     330 Kč
Děti do 6 let     zdarma
Parkování     1 malé parkoviště u pokladen, 1 větší parkoviště 50 m od nástupu na lanovku
Ve čtvrtek i v pátek jste mohli v Přemyslově zdarma testovat lyže FISCHER, hůlky LEKI, helmy a brýle značky SMITH, rukavice LEVEL a vozy HYUNDAI Tucson. V lyžařských parcích se děti nově mohli prohánět mezi slalomovými zvířaty od firmy TKF. Při reportování jsme měli nohy v teple díky vyhřívaným ponožkám LENZ, používali jsme hodinky GARMIN a fotografie pořídili pomocí techniky SAMSUNG.Všechny články s čerstvou inspirací z lyžařských středisek najdete v seriálu SNOW tour!


Partneři SNOW tour: