Nástup na sjezdovku Hlavní je přímo od parkoviště, takže po zakoupení lístku v pokladně uděláte jen pár kroků a už můžete pokládat lyže k nástupišti pomy. Pak už se necháte vyvézt na vršek, odkud se obvykle můžete obvykle vydat na tři sjezdovky, momentálně je kvůli nepříznivým sněhovým podmínkám v provozu jedna. Zato výhled na Jeseníky od výstupu pomy je v provozu v celé parádě.


Modrá sjezdovka Hlavní patří s délkou 430 m mezi ty kratší a je vhodná pro začínající i mírně pokročilé lyžaře. I když je modře značená, má po mírném úvodu docela šikovný padáček. V době návštěvy byla na letošní zimu až nadprůměrně vysněžená a okolní sněhem obalené stromy nás jen utvrzovaly, že je ještě pořád únor. ;-)


Ti nejmenší lyžaři mají v Ostružné vlastní zázemí, a to na cvičné sjezdovce Jasanová hned vedle sjezdovky Hlavní, rovněž vedle parkoviště. Děti na kopec tahá lanáček a dolů se můžou sklouznout i ve slalomu z kuželů. Za lepších sněhových podmínek se rozběhne i pohyblivý pás a lyžařský kolotoč. Využít samozřejmě můžete i služeb lyžařské školy, kde hodina výuky vyjde na 400 Kč.


V hlavním zázemí najdete pokladny, servis s půjčovnou a toalety i novou restauraci Jeřabinu. Restaurace je zařízená tak, aby byla pohodlná hlavně pro rodiny s dětmi, takže tu najdete i bezpečně ohraničený dětský koutek s hračkami a na ratolesti po celou dobu vidíte. K obědu si můžete dát třeba hovězí na víně (80 Kč), špenátové lasagně (90 Kč) nebo ledvinky na cibulce (80 Kč).


Výhodou areálu Ostružná je, že se můžete ubytovat hned pod sjezdovkou, a to v několika penzionech - například v Chatě u Velryby u nástupu na pomu. Chata má 7 pokojů a je vybavená kuchyňkou, jídelnou s krbem a také společenskou místností s hračkami pro děti. V tuto dobu tu dospělý za noc zaplatí 340 Kč, se snídaní 420 Kč.


Jesenický areál Ostružná je jedním ze středisek projektu ČD Ski, takže pojedete-li do Ostružné vlakem, dostanete na pokladně po předložení jízdenky 20% slevu na celodenní skipas.


Ostružná v kostce:

Vzdálenost z Prahy     3 h 7 min
Celodenní dospělí     360 Kč
Celodenní děti (do 140 cm)     290 Kč
Parkování     menší parkoviště u pokladny/nástupu na pomu
Při reportování jsme měli nohy v teple díky vyhřívaným ponožkám LENZ, používali jsme hodinky GARMIN a fotografie pořídili pomocí techniky SAMSUNG.
Ve středu 2. března vás zveme na akci SNOW tour v Ostružné. Budete moci zdarma testovat lyže FISCHER, hůlky LEKI, helmy a brýle značky SMITH, rukavice LEVEL a vozy HYUNDAI Tucson. V lyžařském parku se děti budou moct prohánět mezi slalomovými zvířaty od firmy TKF.Všechny články s čerstvou inspirací z lyžařských středisek najdete v seriálu SNOW tour!


Partneři SNOW tour: