V Branné máte všechno jak na dlani – přijedete do střediska, hned vedle parkoviště koupíte v pokladně permanentku a už můžete na svah. Na kopec vyváží dvousedačková lanovka, od níž se v období „krásné zimy“ spouštějí až 4 sjezdové tratě – 2 červené a 2 modré. V době návštěvy byla lyžařskou dopravní tepnou jen modrá sjezdovka.


Sjezdovka je opravdu lehká se vším všudy. Je mírná a tak akorát široká, vhodná na první lyžařské oblouky, ale i na svižnější jízdu. Ve čtvrtek byla měkčí, ale díky jejímu mírnému sklonu se ani odpoledne netvořily žádné boule, takže se dala jezdit od 9:00 až do 20:00.


Na sjezdovce se dokonce podařilo vytvořit i dva skokánky, což je jistě dobrá zpráva pro neposedy. :-)


Občerstvení jsou v Branné dvě – rychlý bufet v dřevěné chatičce u parkoviště, kde vás obslouží jakýmkoli teplým i studeným pitím, párkem v rohlíku nebo hranolkami, nebo restaurace u nástupu na sedačkovou lanovku, kde mají nakládaný camembert (35 Kč), polévku (30 Kč) nebo pizzu různých druhů (85 Kč). Restaurace je prostorná, útulně zařízená a posezení oživují sportovní přenosy z televize.


V Branné poskytuje výukové služby lyžařská škola Sun Ski, jejíž kancelář najdete po pravé straně u cesty přímo před areálem. Skupinovou výuku (od 3 osob) pořídíte na jeden den (4 hodiny) za 690 Kč, privátní (1 osoba 4 hodiny) za 1 590 Kč. Děti se můžou přezout v teple v lyžařské škole a klidně si tu odložit batůžek.


Branná měla dosud velmi malou lůžkovou kapacitou v bezprostřední blízkosti areálu. V půli března se však otevře nový penzion Na vršku, který – pohlédnete-li ze sjezdovek na protilehlý svah – nemůžete přehlédnout. Najdete v něm 6 apartmánových bytů vždy se šesti lůžky. Je zaměřený hlavně na rodiny s dětmi, takže ve společenské místnosti nechybí ani dětský koutek, fotbálek nebo kulečník. Největším tahákem penzionu je sauna s osmimístnou vířivkou a výhled z každého apartmánu přímo na sjezdovky. Noc na osobu vyjde na 490 Kč.


Branná v kostce:

Vzdálenost z Prahy     3 h 4 min
Celodenní skipas dospělý     370 Kč
Celodenní skipas děti (do 150 cm)     290 Kč
Děti do 5 let     zdarma
Parkování     Přímo u dojezdu sjezdovky na parkovišti s pokladnou
Ve čtvrtek jste s námi mohli v Branné zdarma testovat lyže FISCHER, hůlky LEKI, helmy a brýle značky SMITH, rukavice LEVEL, vozy HYUNDAI Tucson nebo zakoupit fešné čepičky DOKE. V lyžařských parcích se děti nově mohli prohánět mezi slalomovými zvířaty od firmy TKF. Při reportování jsme měli nohy v teple díky vyhřívaným ponožkám LENZ, používali jsme hodinky GARMIN a fotografie pořídili pomocí techniky SAMSUNG.Všechny články s čerstvou inspirací z lyžařských středisek najdete v seriálu SNOW tour!


Partneři SNOW tour: