Jeden z nejúspěšnějších lyžařů české historie se ve Špindlerově Mlýně představí jako předjezdec. Není tomu dávno, co Ondřej Bank ukončil aktivní kariéru a možná už teď pomýšlí na další pokračování právě mezi „veterány“. Vidět absolutní světovou špičku Masters ve slalomu, obřím slalomu a Super G i Ondru Banka v nové roli bude možné na Červené sjezdovce ve Svatém Petru a na slalomovém svahu na Stohu.

Další velkou personou bude prezident rakouského svazu Peter Schröcksnadel. Ten je známým aktivním závodníkem v kategorii Masters, a tak asi nikoho nepřekvapí, že se postaví na start. Jeho přítomnost bude ale velice významná také z pozice reprezentativní.

Schröcksnadel společně se starostou partnerského města Vrchlabí Janem Sobotkou a prezidentem Svazu lyžařů České republiky Lukášem Sobotkou položí pamětní plaketu na hrob prvního prezidenta Rakouského lyžařského svazu Quida Rottera.

Proč tato sláva zrovna na vrchlabském hřbitově? Quido Rotter se právě ve Vrchlabí narodil, žil i podnikal a je zde také pohřben. „Je to pro česko-rakouské lyžování velká událost a my jsme rádi, že se tato slavnostní akce koná při Mistrovství světa Master,“ řekla Iva Kárníková za pořadatelskou společnost SJ SKI.


Zdroj: www.czech-ski.com