Nyní Krýzlův bodový průměr pro příští sezónu bude činit 6,00 FIS bodů, což ho zařadí na 31. místo světového žebříčku v obřím slalomu a zajistí mu tutéž nebo podobnou startovní pozici ve Světovém poháru.

O 31. místo se totiž bude dělit se dvěma dalšími závodníky a sice Jimym Cochranem z USA a Loicem Meillardem ze Švýcarska. Při této shodě bude rozhodovat aktuální počet bodů SP ve World Cup Start List. Letos má Meillard o tři body víc a Cochran o pět bodů víc. Zatím to tedy vypadá na startovní číslo 32.

Dále však bude záležet na tom, kdo nastoupí ze závodníků, kteří mají víc než 500 bodů celkově ve WCSL, ale nefigurují v první třicítce obřího slalomu a přitom mají horší FIS body než český závodník. Ti jsou totiž zařazováni hned za třicítku a zbytek startovního pole jedu za nimi.

„Příští rok s takhle dobrým startovním číslem se ve svěťáku bude dobře útočit,“ plánuje Krýzl. „Dokonce budu z Ruska i dříve doma. Program v Južno Sachalinsku přehodili, napřed se jedou dva slalomy a pak až dva obřáky a na ty už zůstávat nemusím, takže jsme dnes přebukovali letenky na o dny dřívější termín,“ dodal.

Zdroj: www.czech-ski.com