Milá paní Dominiko,


bylo by bývalo k věci, kdybyste upřesnila, kdo je kdo. Tedy, kdo jste vy. Samozřejmě zda jste ta na tom snowboardu, nebo ta na těch lyžích, a jaká je vaše další orientace.


Co se týče polohy na snowboardu, ta je jaksi geneticky dána. Na snowboardu se jezdí tak trochu na šišato. Jedna noha se považuje za přední a ta druhá za zadní a to má každý vrozené. Jen ti velmi zkušení snowboardisté to v sobě dokáží čas od času přeprogramovat a pak si říkají, že jezdí na svič a jsou na to patřičně hrdí. Většinou se přitom však cítí trochu jako přeučení leváci, tedy skoro jako někdo jiný. Lyžaři to kalí hlavou vpřed. Tedy až na to jedno procento a možná i promile, které jezdí a většinou též skáče pozadu. Z toho nám tedy vyplývá, že možných kombinací je třicet neboli n x (n – 1), kde n spočítáte jako součet goofy + goofy svič + regular + regular svič + lyžař + lyžař akrobat.


Ideální kombinace by se jistě dala spočítat. Všechno se dá totiž spočítat. Bylo by třeba vyhodnotit, který jev má v populaci klouzavších se jedinců jaký výskyt na svazích a sjezdovkách a z toho by se pak nějakými mazanými statistickými metodami dalo vyhodnotit, které jevy mají nevětší statistickou pravděpodobnost, že se potkají v reálném životě. Lidem, kteří se zabývají statistikou a dalšími různými početními nebo matematickými metodami, by to jistě přišlo jako hračka, ale já neumím ani sčítat bez chyb s přechodem přes desítku, tak tuto metodu pro jistotu nebudu dále rozvádět.


Kdybyste snad měla takový výpočet k dispozici, tak to ještě není vítězství. Statistika žádá i nějakou interpretaci, tedy převedení čísel zpět do života. Není totiž jasné, zda spojení, ke kterému může dojít s největší pravděpodobností, je to ideální. Ideální se naopak může jevit to, co je nejobtížněji dosažitelné, tedy to, čeho je nejméně. Připomínám, že v Gaussově rozdělení jsou dva konce a jak je ten druhý nejlepší, tak může nastat i situace nejpříšernější, rozumějte ve vašem případě prakticky nefunkční.


Asi jste čekala, že napíšu a tergo, protože přitom teoreticky dochází k malému styku se sněhem nebo něco podobného, ale my tady nejsme žádná aplikovaná Kámasútra.
Máte dotaz, na který jste ještě nikdy nedostali odpověď? Pošlete jej na skipsycho@snow.cz anebo ho přidejte jako komentář k článku!
Všechny dotazy a odpovědi ze Skipsychoporadny najdete v archivu!