V Jumparku se jako každý rok konaly závody Jumpmasters. Tentokrát byla vypsaná i kategorie pro děti do 15 let o zajimavé ceny. Soustředění bylo naplánováno už 2 dny před závodem, aby členové akademie stihli natrénovat své triky a hlavně se i nějaké nové naučit.

Jumpark nabízí skok do molitanu a několik zábradlí. Trénink probíhal kadý den stejně, ráno rozcvička, hodinový trénink na zábradlí a pokud bylo dobré počasí, tak se skoro celý den skákalo do molitanu.

Do závodu se nakonec přihlásilo 8 dětí do 15 let. Do finále se bohužel nedostal Dan Urban, který se vrací po zranění kolene a tak nemohl skákat svoje nejlepší triky. Svoji porci smůly si vybral i Štěpán Hudeček, který celý den útočil na nejvyšší příčky, ale v jednom ze skoků se lehce zranil a finále nedokončil, i tak se mu podařilo obsadit 4. místo. Bronzovou placku si nakonec odvezl Jakub Woth za svůj mistyflip 540, druhý skončil Vojta Ševeček s cork 720 nose a vyhrát se podařilo Jakubu Rojovi s cork 900.

Celý závod skončil pro Akademii úspěšně, kdy první čtyři příčky obsadili právě členové Akademie, ale hlavně se naučili spoustu nových triků. Další soustředění je naplánované na ledovci Dachstein, kde se budou kluci snažit naučené triky dávat i na sněhu.


Video ze soustředění: