No a tak jsem se rozhodl, že něco podobného uspořádám pro dnešní lyžařské žáčky a využiju možnosti povídání doplnit i o lyžařské soutěžení s českými borci světového sjezdového lyžování.

Jarda Máša z lyžařského svazu pomohl s rozesláním pozvánek do českých lyžařských oddílů. Radost jsem měl z toho, jak reagovali trenéři Krýzl a Bank a především z toho, jak Kryštof Krýzl (Kitan) a Filip Trejbal (Trejbič) dokázali, že berou to svoje závodění nejen vážně, ale že docela dobře pochopili, jaký význam může mít pro žáčky (a jak se ukázalo, tak asi i pro ně) setkání s „lyžařema ze svěťáku“.

Uskutečnit setkání s reprezentanty na sněhu je díky programu v sezóně prakticky vyloučený a tak jsem využil toho, že v centru Prahy je možný poměrně věrně simulovat lyžařskej pohyb a pocity na lyžařském trenažéru.

Po neúspěšném jarním pokusu se koncem září podařilo najít termín, kdy bylo možné Kitana a Trejbiče využít pro povídání s dětmi z pražských i mimopražských oddílů. Jako třetí, taky mezinárodně úspěšný závodník, se zúčastnil Jožin Kelemen.

Otázky, odpovědi, vzájemný svěřování se s problémy při lyžování i v závodění a bezprostřední vzájemný kontakt přinesly hodně všem.
Bylo to príma.

Dík patří především:
Carving Centru Štěpánská 9 za poskytnutí prostoru a trenažéru a za organizaci akce (Skipas-zdarma najdete v nejnovějším SNOW 47)
Skiareálu Rokytnice za hodnotné ceny v podobě celodenních permanentek
a Časopisu Snow – mediálnímu partnerovi akce.
 
Při příležitosti této akce jsem se Kitana a Trejbiče zeptal na pár věcí z jejich lyžování, ale i jejich zázemí – včetně zdravotních komplikací – takže ještě pro vás připravíme dva telegrafické medailonky.

Trejbal, Krýzl, Verl
zleva: Honza Verl, Kryštof Krýzl, Filip Trejbal a Jožin Kelemen

Krýzl
Kryštof Krýzl

Trejbal
Filip Trejbal

Nový obrázek
zúčastnění