BikeTour - Kranjská Gora - 2016 TN.cz from SNOW.cz on Vimeo.Kranjska Gora patří v zimě k nejznámějším slovinským lyžařským střediskům. V létě je mekkou mountainbikerů a na jedné z tratí zdejšího bikeparku se jezdí i Světový pohár ve sjezdu. Obecně jsou tu tratě pro zdatnější bikery, ale nějaký ten lehčí sjezdík se tu najde i pro začátečníka. Není tady ale žádná jasně modrá, tedy jednoduchá trasa, odshora až dolů, nýbrž je potřeba hlídat si modré odbočky – tratě jsou jedna velká spletenina, ve které si výběrem odboček můžete namixovat svůj vlastní „sjezdový koktejl“.V Kranjske Goře můžete vybírat z různých kořenovitých lesních pěšinek, nebo i z vyhlazených klopených zatáček. Na křižovatkách tras najdete jasné značení modrých, červených a černých úseků, takže si bez problémů vyberete vhodnou obtížnost odpovídající vašemu umu na kole.Okolí Kranjske Gory vybízí i k výletu mimo bikepark. Pomoct si můžete vývozem sedačkovou lanovkou a dále vás značení navede, kam potřebujete. Cílem výletu může být kterýkoli kopec v okolí, například Ciprnik (1 746 m), anebo průzračné jezero Jasna.U jezera najdete i pláže na koupání, občerstvení a dřevěnou věž, ze které si můžete skočit. Někdo se nechá vyhecovat i k saltu vzad. :-)Děti zabavíte na tubingu u dolní stanice lanovky nebo jízdou na bobové dráze, která má 1 500 m a můžete na ni jet sami i s prckem. Lístek na obě atrakce zakoupíte na pokladně u parkoviště, přičemž za jednu jízdu na bobovce dáte 10 euro.Příjemné polední posezení najdete jak u výstupu sedačkové lanovky, tak u nástupní stanice. Větší výběr jídel mají dole, kde můžete vybírat třeba mezi grilovanými žebry nebo boloňskými špagetami. Průměrná cena se pohybuje mezi 7 až 9 eury.
Ubytování je přímo v Kranjske Goře na výběr nepřeberně. My využili apartmánů Berghi, jejichž majitelem je šéf bikeparku, takže jsme byli zároveň přímo u zdroje bikových informací. Cena dvoulůžkového pokoje v hlavní letní sezóně je 46 euro se snídaní.


SNOW tip - Ubytování Apartmány Berghi - Kranjská Gora from SNOW.cz on Vimeo.

Kranjska Gora v kostce:

Vzdálenost z Prahy     6 h 24 min
1 jízda na lanovce dospělí (nahoru)     7 eur
Celodenní jízdné na lanovku dospělí     24 eur
Zapůjčení kola (1 den)     45 eur
Provozní doba lanovky     15. 7.-21. 8. každý den 9:00-17:00
      Sobota, neděle 9:00-18:00
Ubytování     www.berghi.si
Webové stránky     www.bike-park.siV Kranjske Goře jsme sedlali kola Ghost a Lapierre, byli oblečeni v Maloje, s rukavicemi, chráničemi a helmami Poc. K tréninku i navigaci používáme hodinky Garmin Fénix 3 a na odpolední lenošení ve střediscích využíváme sedacích pytlů Lamzac. Fotografie jsou pořízené technikou Samsung a další techniku nám zajišťuje Foto Škoda. Kola nám servisují v pražském Finebiku.

Partneři SNOW tour: