Za sebou nechal i dvojnásobného mistra světa Francouze Grange nebo další medialisty z mistrovství světa Lizerouxe či Byggmarka. Zvítězil rakouský suverén Hirscher, byť jel se zánětem středního ucha.

Lépe než tady se umístil Krýzl jen ve Schladmingu 2009 (13.) a v Adelbodenu 2012 (12.). „Jsem nadšený, že jsem se vrátil do špičky a dokázal, že s nimi mohu jezdit i z našich podmínek. Na slalomu jsem poslední dva roky hodně pracoval a věřím, že to nekončí,“ radoval se 30letý Krýzl. Právě v Levi naposledy ve slalomu bodoval, před dvěma lety tu skončil pětadvacátý…

Přitom tentokrát po prvním kole držel dvanáctou pozici se ztrátou 1,09 vteřiny, a to startoval s číslem 34. „Bomba, riskoval jsem a bylo to rychlý,“ líčil nadšeně. Přitom v září měl šest týdnů pauzu vinou zraněného kotníku. „Teď už jsem o něm vůbec nevěděl. Takhle začít zimu, to je paráda. Kdyby mi to někdo říkal ještě před dvěma týdny, neuměl bych si to ani představit.“

Před druhou jízdou byl nervozní. „Měl jsem to v hlavě. Na jednu stranu jsem chtěl závodit a zabojovat i o stupně. Ale na druhou jsem chtěl bodovat, dojet, nevypadnout. Proto jsem přece jel přece jen opatrněji.“ Celková ztráta narostla na 2,11 a pohoršil si o tři místa. Přesto byl šťastný.

Na tvrdé trati převážně z umělého sněhu ho výborně podržel i nový materiál, v létě přestoupil ke značce Fischer a zde jel poprvé závod na slalomkách. „Začátek byl rovina, pár vlnek a pak se to lámalo do solidního prďáku, který ani v televizi tolik vidět není a bylo důležité neztratit předklon. Bylo to docela dlouhé a těžké,“ dodal.

Po zahajovacím obřím slalomu v Söldenu, kde těsně neprošel do druhého kola, věnoval v Itálii slalomářské přípravě veškerý čas. Ještě ve Finsku, kam se obvykle netěší, přestože ho pak okouzlí zdejší příroda, stačil čtyři dny potrénovat a sledovat nejlepší slalomáře. „Bude to hodně vyrovnané, dá se tady nejlíp zajet i s vysokým číslem,“ přepokládal den před startem. „A uspěje ten, kdo to zvládne ve své hlavě.“ To se mu povedlo.

Krýzlův závodní program pokračuje začátkem prosince na světových pohárech v Americe.