Co je nejdůležitější

Stručně řečeno: pořádný limit na léčebně výlohy a pojištění odpovědnosti.

Pokud se vám na svahu nedej bože něco stane, mohou dosáhnout náklady na vaše ošetření astronomických částek. A navíc se k tomu mohou připočítat náklady na váš svoz ze svahu do nemocnice. Nepodceňujte to? Sjednejte si pojistný limit na léčebné výlohy alespoň ve výši 1,5 mil. Kč. Klidně i vyšší, protože rozdíl mezi limitem 1,5 mil. Kč a limitem 5 mil. Kč je zhruba 100 Kč na osobu a týden.

Můžete se ptát, proč pojištění odpovědnosti. Ale tahle otázka je zodpovězena velmi rychle, pokud si představíte, že vaše dítko na snowboardu sestřelí druhé dítko na sjezdovce a způsobí mu nějaké zranění.

A to druhé dítko bude dcera domorodce. Chtělo by se říci „hodně štěstí“ u místního soudu, který bude stanovovat náhradu škody. Pojištění odpovědnosti ve výši 1 mil. Kč, které je minimem, jež byste měli mít, pořídíte za několik desetikorun na osobu a týden.

A na co ještě bacha

Jedete-li na lyže, mějte na paměti výluky z pojištění. Například některé pojišťovny mohou vyloučit z plnění úrazy, které se stanou ve v nadmořské výšce nad určitou hranici, typicky 3.000 metrů nad mořem.

Všechny však vyloučí pojistné plnění při úrazu, který prokazatelně souvisí s požíváním alkoholu. Pokud si dáte tři lahve vína na vrcholu a cestou dolů v opilecké pýše vyrazíte na černou sjezdovku, na které si zlomíte nohu, budete mít určitě problém s pojišťovnou.

V neposlední řadě mějte na paměti, že mnohé pojišťovny nekryjí úrazy, které se stanou mimo vyznačené sjezdovky. Pokud chcete lyžovat ve volném terénu, rozhodně si pořiďte extra pojištění. Je dražší, ale nebudete se muset plazit zpátky na sjezdovku.

Takže: vysoký pojistný limit, pojištění odpovědnosti a číst výluky z pojištění.


TIP PRO VÁS: Ceny pojistek různých pojišťoven si můžete zkontrolovat tady


A pak už hurá na lyže.