Skvěle zajel před koncem roku superkombinaci v Santa Catarině, do druhého kola postoupil i v ponovoročním slalomu v Záhřebu. I když tam ale nakonec vypadl. „Ale chytil jsem se. Důležité bylo, že jsem se necítil zklamaný z výkonu. Mám v sobě pozitivní energii i fyzickou sílu,“ říkal.

V Adelbodenu startoval den po náročném desetihodinovém přejezdu z Chorvatska. Navíc ho trápilo natažené tříslo, ještě v pátek silně kulhal. „Ale na lyžích to bylo naštěstí v pohodě, nemusel jsem na to myslet. Profilově je to hodně náročná sjezdovka, stavba trati se jí musí přizpůsobit, nejde to postavit jednoduše. Rovnější pasáže byly hodně puštěný, až mě to překvapilo,“ popisoval první jízdu, v níž skončil 22. s odstupem 2:97 vteřiny na vedoucího Pinturaulta.

„Hlavně horní pasáž a prostředek to chtělo to nechat jet, já až moc zatáčel. Dalo se víc jet,“ soptil uvnitř a nabuzen pocitem, že má na víc než jen postup, se pustil do druhého kola. „Chtěl jsem to vylepšit, jel jsem agresivněji, riskantněji a vyšlo to perfektně,“ komentoval druhou jízdu, v níž zajel osmý čas se ztrátou 1:05 na fenoména Hirschera! To mu vyneslo v součtu 14. pozici a 18 bodů.

Krýzla těší, že se srovnal i s materiálem Vrátil se k páru lyží, na němž zahajoval „obří“ sezonu v Söldenu. Jen učinil mírnou úpravu na botách. „Hlavně je ale potřeba zůstat uvolněný a chtít pustit tu rychlost,“ konstatuje velmi rozumně.

Zítra ho čeká v dolní části stejné sjezdovky slalom. „Je to brutální kopec. Bude to boj a loterie. To se nikdy neví, jak to dopadne. Těším se a doufám, že pojedu s čistou hlavou,“ vzhlíží k dalšímu závodu.