SNOW tour - Valčianská Dolina 24. 1. 2017 from SNOW.cz on Vimeo.


Z Martina jste ve Valčianské Dolině za 15 minut a středisko vás uvítá prostorným parkovištěm přímo u pokladen. Čtyřsedačková lanovka vás vynese na nejvyšší bod, odkud je možné napojit se na všechny sjezdovky.


Síť sjezdovek tedy v podstatě vychází z jednoho bodu, odkud se větví na všechny strany. Společný začátek představuje červená sjezdovka FIS, která je po celé délce zajímavě členitá. Úvod sjezdovky si nebere servítky a začíná pěkně zostra kombinací červeného padáčku, zlomu a zatáčky - co chybí na přehlednosti, to vynahrazuje členitost trati.


Sjezdovka FIS se dále napojí na modrou Turistickou a po pár klidnějších obloucích se dostanete na vůbec nejprudší upravovanou trať střediska, a to na červenou Tréningovou. O jejím sportovním charakteru svědčí i napíchané branky pro trénink závodníků, polovina sjezdovky je ale pro veřejnost volná.


Valčianská dolina se profiluje hlavně jako rodinné středisko, takže nemohou chybět mírné modré svahy, které obsluhují pomy.


Ve středisku jsme vyzkoušeli i snowpark v dolní části sjezdovky Turistické, kde se nám líbil pěkně upravený skok, který byl přívětivě postavený i pro méně zkušené. Zbytek snowparkových překážek tvořila zábradlíčka a ta už se nám pro průměrné skokany zdála poměrně obtížná.


Pro děti najdete ve středisku i dva parky, jeden na Výukové sjezdovce s pojízdným pásem kousek od nástupu na sedačkovou lanovku a druhý na levé straně střediska, kde děti na svah tahá lanáček. Osobně mi přijde vhodnější park na Výukové sjezdovce, kde je svah konstantně prudký na rozdíl od druhého zmíněného, který je lehce odklonění do strany, což některým dětem v začátcích nemusí zcela sednout.


Výborné je zázemí u parkoviště, kde v jedné budově najdete půjčovnu lyží, bufet s okýnkem a venkovním posezením, ale také kavárničku. A hlavně velkou restauraci, která byla k našemu potěšení obslužná.


Kromě jídla nás v restauraci zaujala i bohatá dekorace, která dodává na útulnosti celého prostoru. V jídelníčku, který běží i na televizní obrazovce nad stoly, si můžete vybrat z pěti různých polévek a dále tradiční halušky, pohankové pyrohy s tvarohovou náplní, jelení guláš nebo filet ze pstruha. Ceny jídel se tu pohybují mezi 6 až 10 eury. My jsme si pochutnali na šulancích s arašídovou náplní (3,30 eur).


Největším tahákem pro děti je ve Valčianské dolině obrovská dřevěná loď, která zahrnuje různé atrakce a funguje jako jedna velká prolézačka. Středisko je ale pro rodiny s dětmi příhodně nejen kvůli prolézačce, ale i díky možnosti bydlet přímo u sjezdovek v zázemí střediska.


Valčianská dolina v kostce:

Vzdálenost z Prahy     cca 5 h 12 min
Celodenní skipas dospělí (starší 15 let)     15 eur
Celodenní skipas senioři (muži nad 60 let, ženy nad 55 let)     10eur
Celodenní skipas dítě (do 14 let)     10 eur
Děti do 4 let     zdarma
Provozní doba lanovky     9:00 – 16:00
Webové stránky     www.snowland.sk
Parkování     bezplatné u pokladen


Ve Valčianské dolině jste na akci SNOWtour mohli zdarma testovat lyže FISCHER, helmy a brýle SMITH, sportovní kamery LAMAX, batohy s páteřákem BOBLBEE, dále jste si mohli vyzkoušet jízdu na sněžných bruslích SLED DOGS a zdarma ochutnat ceilonský čaj DILMAH nebo zdravé tyčinky BOMBUS. Na stánku SNOW jste dále kromě samotného časopisu mohli okouknout rukavice ZANIER, čepky DOKE, šátky a kukly HAVEN a další vyhřívané produkty značky LENZ. Reportéry i promotéry jste mohli vidět v oblečení HELLY HANSEN a s hodinkami GARMIN.Partneři SNOW tour: