Cestovní pojištění pokryje výlohy spojené s úrazem

Jestliže nemáte cestovní pojištění a zraníte se na svahu, nedoplatíte se. Proč? Nejprve vás musí záchranná služba (nebo horská služba) dovézt do nemocnice, kde vás ošetří a možná, že si vás tam na pár dní ponechají na pozorování. Evropský průkaz zdravotního pojištění hradí pouze základní ošetření a výdaje na zranění během lyžování rozhodně nepokryje. Jak předejít tomu, abyste se neocitli v průšvihu?

Sjednejte si kvalitní cestovní pojištění. Při lyžařských sportech se zajímejte o limit na léčebné výlohy, který musí být minimálně 1,5 milionu Kč. Jistotu vám dodá limit na léčebné výlohy ve výši 5 milionů Kč. S takovým limitem se nemusíte obávat žádného úrazu. Rozdíl v ceně pojistky se pohybuje kolem stokoruny za jeden týden na osobu.

Nezapomeňte na pojištění odpovědnosti

A teď z opačného konce. Co když narazíte do někoho na svahu nebo vaše dítě rozbije při lyžování výstroj z půjčovny? K tomuto účelu slouží pojištění odpovědnosti. Doporučený minimální limit je 1 milion Kč na osobu, ale klidně sáhněte i po lepší pojistce. Cena se pohybuje kolem pár desetikorun za týden. Na to, že vás pojistka ochrání před pěkně velkým průšvihem, to není špatná nabídka.

Výluky z pojištění – na co se pojistné plnění nevztahuje

Každá pojišťovna do své smlouvy vpraví tzv. výluky z pojištění. Příkladem je zlomenina při lyžování ve vysoké nadmořské výšce. Výluky se běžně vztahují na úrazy v nadmořské výšce, která je pro sporty hraniční (při lyžování nejčastěji 3000 metrů nad mořem). Pokud přijdete k úrazu nad stanovenou hranicí, pojišťovna vám škodu neproplatí. Pokud byste plánovali provozovat nebezpečné sjezdové lyžování ve vyšší nadmořské výšce, sjednejte si speciální pojistku.

Většina pojišťoven nabízí možnost připojištění pro extrémní sporty. Zpravidla zahrnutí:

  • jízdu mimo sjezdovky
  • lyžování ve vysokých nadmořských výškách
  • jízdu na snowboardu volným terénem

U tohoto připojištění doporučujeme vždy přečíst pojistné podmínky, abyste měli jistotu, co připojištění obsahuje.

Pojišťovny nikdy neakceptují úraz, který se stal po požití alkoholu. Zkrátka, máte-li při úraze alkohol v krvi, nedostanete ani korunu. Pokud se vypravíte mimo sjezdovku a zlomíte si nohu, pravděpodobně u pojišťovny také neuspějete. Jestliže cíleně plánujete lyžovat mimo sjezdovku, pořiďte si extra pojištění, které je sice drahé, ale budete mít jistotu, že v případě nehody vám uhradí vzniklou škodu.

Tip na závěr

Před sjednáním pojistky si vždy přečtěte podmínky pojistného plnění. Když nebudete něčemu rozumět, zeptejte se.

Jedete na hory? Sjednejte si pojistku online!