SNOW tour - Miroslav 2017 from SNOW.cz on Vimeo.


Miroslav je menším střediskem, kde si můžete odpočinout od komerce i davů lidí. To z něj činí poměrně útulné místo s komorní atmosférou. Díky dlouhé provozní době nepřetržitě od 9 hod do 21 hod umožňuje areál "pracujícímu lidu" sklouznout se i přes týden.


Ve středisku byly v době naší návštěvy v provozu dvě sjezdovky ze čtyř. Na zbylých tratích sníh byl, ale neupravovaly se. Dvousedačková lanovka vyváží lyžaře na nejvyšší bod pod kopcem Sněhulák, odkud si můžete dát sjezd dlouhý 800 m. Tedy nikterak dlouhý , ale svezete se tu svižně.


Od horní stanice se spouští červená pista Sport, která vede nejprve lesem, kde je o trochu užší než její zbylá část. V první třetině pod lesem se můžete rozhodnout, jestli odbočíte na modrou sjezdovku Family, nebo budete pokračovat v červeném sklonu na sjezdovce Sport, která je o něco užší než Family - a byla i méně upravená.


Hlavní sjezdovkou je v Miroslavi právě trať Family, na kterou se můžete nechat vyvézt jak sedačkovou lanovkou, tak i sousední pomou. Její začátek je široký a pozvolný, nicméně koncový padáček je dle mého nejprudším svahem a klidně by si zasloužil značení červené.


Pod sjezdovkou vedle nástupu na pomu najdou děti dětský park obsluhovaný lanáčkem a vybavená slalomovými zvířaty. Výuku dětí má v Miroslavi na starost lyžařská škola Profi Ski&Board School, která je v provozu rovněž až do 21 hod. Hodina privátní výuky stojí 550 Kč a v ceně je vstup do dětského parku i zapůjčení helmy.


Součástí lyžařské školy je i půjčovna a kromě lyží si tu můžete zapůjčit i běžky, sněžnice nebo sportovní saně. Půjčovna poslouží i jako servis - můžete si tu klidně nechat udělat i složitější úkony jako třeba strukturu skluznice. Těžké poškození lyží tu budete mít opravené do druhého dne.


Občerstvení je zasazené pod červené střechy budov v zázemí, které jsou pro Miroslav charakteristické. Zvolit můžete buď bufetové okénko se zastřešenou terasou, nebo restauraci Miroslav hned naproti, která je sice menší, ale za to obslužná. Hotovky se tu denně obměňují a my natrefili na kachnu s červeným zelím - jedna porce přitom stačila pro dva. Ceny hotovek jsou kolem 100 Kč, minutky pak stojí do 150 Kč. Nutno říct, že ačkoli se počet lyžařů na sjezdovce rovnoměrně rozložil, v době oběda byla obě občerstvovací zařízení nekompromisně zaplněná.


Jednou z výhod lyžování na Miroslavi je možnost ubytování přímo pod sjezdovkou ve stejnojmenné chatě. Výhled z okna je přímo na sjezdovku a vybrat si můžete z klasických pokojů i apartmánů, ve kterých je i sauna. Cena v pokoji s vlastní koupelnou za osobu je 550 Kč.


Miroslav v kostce:

Vzdálenost z Prahy     3 hod 16 min
Celodenní skipas dospělí     440 Kč (do 18 hod)
Celodenní skipas děti (do 140 cm)     280 Kč
Děti do 6 let     zdarma
Provozní doba lanovky     9:00–21:00
Webové stránky     www.rsmiroslav.cz
Parkování     bezplatné parkoviště u Lipové Lázně, odkud vyváží zdarma skibusTaké v Miroslavi jste při akci SNOWtour mohli zdarma testovat lyže FISCHER, helmy a brýle SMITH, sportovní kamery LAMAX, batohy s páteřákem BOBLBEE, dále jste si mohli vyzkoušet jízdu na sněžných bruslích SLED DOGS a zdarma ochutnat ceilonský čaj DILMAH nebo zdravé tyčinky BOMBUS. Na stánku SNOW jste dále kromě samotného časopisu mohli okouknout rukavice ZANIER, čepky DOKE, šátky a kukly HAVEN a další vyhřívané produkty značky LENZ. Reportéry i promotéry jste mohli vidět v oblečení HELLY HANSEN a s hodinkami GARMIN.Partneři SNOW tour: