Tisková zpráva týmu Kryštofa Krýzla
Krýzl srazil tyč ve večerním slalomu ve Schladmingu. Bolelo ho na prsou, ale jezdil dál. A v neděli si vyjel 7 bodů v obřím slalomu v Garmischi. Vyšetření v Praze mu však ukázalo zlomeninu žebra u prsní kosti.

„Doktoři se jen divili. Ale když jsem přežil ten první týden s bolestí, dál už to půjde. Jen se musí kontrolovat, zda mi to nedráždí plíce. A taky bych neměl bourat,“ dodává česká jednička. Dnes ho ještě čeká konzultace u doktora Beznosky, jak případně tejpovat či zpevnit hrudník a také jak trénovat.„Před závodem v Garmischi jsem se dostal úplně do transu, naučil jsem se tu bolest překonat a nevnímat. Ale samozřejmě mě hodně limituje. Omezuje mě v tréninku, musím brát prášky proti bolesti. Nemůžu spát, bere mi energii. Včera jsem kýchnul v autě a málem naboural,“ popisuje. Jeho fyzioterapeutka Michaljaničová má víc práce s vyrovnáváním přetížených okolních částí těla.

Krýzl byl včera v rakouské továrně Fischer, kde ladil lyže na mistrovství světa. „Slalomky mi poslední dobou nešly, předělali jsme struktury, jsem rád, že jsem byl přímo u toho.“ Na světový šampionát by měl s sebou odvézt patnáct párů lyží na všechny disciplíny.

„Ještě se rozhodnu, jak s tréninkem, rád bych stihl nějaký slalom. Ale nejpozději v neděli chci být ve Švýcarsku, v pondělí je na programu první oficiální trénink sjezdu,“ plánuje.Kombinace čeká Krýzla o týden později v pondělí, v úterý se pak jede týmová soutěž, v níž Češi před čtyřmi lety získali skvělé páté místo. „Chci to jet, je to přece závod mistrovství světa o medaile. Má skvělou atmosféru, ohromně mě motivuje paralelní souboj a taky týmové soucítění, které my, lyžaři, jindy v sezoně nezažijeme,“ chystá se. Dále by měl jet ve Svatém Mořici i obří slalom a slalom.