Vážený pane Kováři,

řeknu Vám, tohle je tedy zapeklitá otázka. V této situaci se totiž více identifikuji s Vaší ženou než s Vámi. Předpokládám, že Vás překvapil počet kozaček, když ho zdůrazňujete. To jste asi teprve nějaký novopečený manžel/partner, protože to vůbec není žádný vysoký počet, tedy pokud Vaše žena nemá ještě v dalších skříních ještě třeba dalších deset párů. Ale to byste asi zdůraznil ještě extra. Jistě jste již slyšel o shopaholismu, tedy nutkavém nakupování. U některých žen, ale i mužů, se projevuje tak, že se orientují jen na jeden artikl. Kolikery máte boty na běžky? Nebo shromažďujete jiné sportovní serepetičky – například dvacet sedm cyklistických dresů nebo osm goretexových bundiček?

Jste si jist, že boty na běžky měly být opravdu tam, kde jste je hledal? Zapojujete se doma do úklidu skříní a máte tudíž přesnou představu, co která skříň obsahuje? V partnerské domácnosti se jen velmi ojediněle stává, že by muž i žena měli k úklidu stejný vztah, nebo chcete-li přístup. Obvyklým modelem je, že jeden pedantsky uklízí a druhý podrážděně hledá. K tomu, abych věděla, kdo z vás plní kterou roli ve hře na uklízení, bych potřebovala vědět, zda ty kozačky ve skříni byly nakrémované a uložené v krabicích, nejlépe ještě v hedvábném papíru, ve kterém se prodávají nebo naházeny jedna přes druhou, takže nebylo vidět, kolik jich je. To jaké páry vlastně dohromady tvoří, jste zjistil až teprve z celkového počtu bot.

Že jste zuřil, jak píšete, to je taková dětská reakce. Přeci víte, že tím se nic nenajde. Můžete při tom však poměrně efektivně spálit přebytečné výrony adrenalinu a pak už byste sportovat nemusel, protože pro tělo je výsledek podobný. Organismus se zuřením unaví.

Nedáváte také tušit, zda Vaše žena byla poblíž a mohl jste jí tedy zuřit rovnou do obličeje nebo zda byla někde jinde a užívala si svého programu, nejspíš obutá v dalších, šestých kozačkách nebo ve vlastních běžeckých botách, které bez problémů našla. Místo zuření jste se jí mohl normálně zeptat, zda o těch běžeckých botách něco neví a podle toho, v jakém vztahu k sobě jste, byste dostal jednu z následujících odpovědí:

„Vojto, uklidila jsem je do sklepa a najdeš je na levé polici nahoře.“

„Copak já se starám o tvoje boty na běžky?“

„Nevím.“ atd. atd.
Máte dotaz, na který jste ještě nikdy nedostali odpověď? Pošlete jej na skipsycho@snow.cz anebo ho přidejte jako komentář k článku!
Všechny dotazy a odpovědi ze Skipsychoporadny najdete v archivu!