Pánové byli v nejlepších letech. Všichni se cítili jako aspiranti na alfa samce. Julinka byla štíhlá blondýnka s růžovou pusinkou a pikantním nosíkem. Sportování ji bavilo a šlo jí, na co sáhla. Jezdila na snowboardu i na lyžích. Zvolila první možnost. Věděla, že všichni ti pánové mají lyže a tudíž bude mezi nimi ještě více vynikat. Byla to normální žena, trochu mrcha, prostě.

Houfovali se kolem ní jako vosy na bonbon a různě se vytahovali. Jeden z nich měl ovšem nedostižný triumf. Měl speciální duté hůlky, které sloužily zároveň jako zásobárna kořaličky. Pan K. si tak myslel, že má nejlepší šanci získat přízeň ženy, když ji opije tou kořaličkou, a že pak s ním půjde… kam, to ještě přesně nevěděl. Všichni bydleli v jednom apartmánu. Vždycky v kabince (podvědomě či snad vědomě vybírali kabinky, aby se mohli na dívku tisknout a nemuseli se strkat při nástupu na sedačku) rozšrouboval ty hůlky a nabízel Julince občerstvení. Dívka, která přijala roli princezničky, sešpulila pusinku kolem tyčky. Pan K. na to nejapně poznamenal „Pij, holka, budeš povolnější.“ Julinka povolila rtíky, udělala chi chi chi a normálně se napila.

Nahoře pánové závodili, aby byli první a pak se řítili z kopce dolů v naději, že si Julinka zvolí to, který dělá nejkrásnější a nejrychlejší obloučky. Jen pan Z., který nechtěl být alfa samcem, naopak jezdil za Julinkou a kochal s ladným vlněním jejích boků, což je na snowboardu normální. Proto si to prkno přeci vzala. Viz výše. Tak den plynul, až už byla Julinka trochu opilá a upadla.

Čtyřhlavé stádo bojovníků o její přízeň svištělo dolů a jen pan Z. se zastavil. Pomáhal krásce vstát, ale protože na snowboardu se blbě stojí, musel k ní přijet docela blízko. Lyžemi ji obkročmo lehce stisknul, aby neupadla a začal jí vytřepávat sníh z bundy. Odhodil rukavice a rukama šmejdil mezi vrstvami textilu, jestli tam ještě není nějaký sníh, který by ji mohl studit. Když se dostal k pupíku, nahmatal kovovou ozdobu. Slečinka zamrkala, jak o ni zavadil.

„Co to je?“ Optal se překvapeně.

„Já ti to večer ukážu.“ Odpověděla.

A co vy, milí čtenáři, chcete být alfa samcem nebo zachráncem? Kdo myslíte, že tu přízeň vyhrál?