Páteří Kamenci je kotvový vlek. Ten je po obou stranách lemován červenými sjezdovkami, které se zpočátku spouští napřímo dolů vedle sebe, zhruba v polovině se od sebe stejnoměrně oddálí a setkají se zase až u nástupu na vlek.


Na Kamenci se mi hodně líbila sjezdovka Červená I, kterou jsem občas měla sama pro sebe. Červený sklon je akorát tak sportovní, a tak nebyl problém řezat oblouk za obloukem. Délka je akorát, abych sportovní nasazení vydržela celou jízdu.


Podobný charakter má i vedlejší sjezdovka Červená II, kdy horní polovina je bezlesá, a tím pádem maximálně přehledná, spodní polovina pak představuje jen zlehka se klikatící lesní průsek. V horní části sjezdovky si po pravé straně navíc můžete vyzkoušet měřený slalom, který je plynulý a docela rychlý.


Menší snowparkové zpestření najdete i v horní části sjezdovky Červené I, kde je zkušenějším k dispozici několik zábradlíček. Méně zdatní nebo děti se mohou „pohoupat“ na terénních vlnách a klidně si i poskočit.


Na Kamenci najdete i modrou trať, která ač není zasněžovaná, byla v době naší návštěvy v provozu a jízda na ní byla bezproblémová. Trať je sice o něco užší než její červené kolegyně, má ale pohodový konstantně mírný sklon, v němž se ke konci napojí na červenou „dvojku“.


Při vstupu do areálu nejde po levé straně přehlédnout cvičný plácek pro děti. Učebnicově nakloněnou rovinu vhodnou pro první lyžařské krůčky obsluhuje lanáček a oblouky děti trénují mezi slalomovými zvířaty.


V zázemí areálu nechybí ani půjčovna lyží Yellow Point, kde zapůjčíte jak lyžařskou, tak snowboardovou výbavu a pro děti i sáňky. Dětský lyžařský set zapůjčíte za 250 Kč na den.


Na oběd či svačinu můžete na Kamenci zajet buď u výstupu kotvy, kde najdete bufet s venkovním posezením a výhledem na Rokytnici, nebo se u nástupu vleku nabízí dřevěná samoobslužná hospůdka s typickým rychlým občerstvením jako párek v rohlíku, langoš nebo „smažák“. Ale dát si můžete i „burgr jako kráva“. My jsme vyzkoušeli Kanadskou čokoládu. Čím se liší od klasické čokolády přesně nevíme, ale možná to bude třeba štědrou dávkou šlehačky navrch. ;-)


Kamenec v kostce:

Vzdálenost z Prahy     1 h 43 min
Celodenní skipas dospělý (18-62 let)     400 Kč
Celodenní skipas dítě (do 140 cm, do 10 let)     260 Kč
Celodenní skipas junior (do 18 let)     330 Kč
Celodenní skipas senior (nad 63 let)     330 Kč
Provozní doba střediska     8:30 – 16:00
Webové stránky střediska     www.snowhill.cz/kamenec
Parkování     zdarma na centrálním parkovišti, 50 m od kotvy


V Jablonečku jsme reportovali na lyžích FISCHER, v oblečení HELLY HANSEN, v helmách a brýlích SMITH. Na sjezdovkách jsme používali hůlky KOMPERDELL, techniku LAMAX, hodinky GARMIN a hřály nás u toho vyhřívané ponožky LENZ a rovněž vyhřívané rukavice ZANIER.
Partneři SNOW tour: