SNOW tour - Monínec 2017 from SNOW.cz on Vimeo.


Sjezdovka je upravena v celé šíři a její povrch byl při naší návštěvě před pár dny překvapivě pevný. Jezdila čtyřsedačková lanovka i kotvový vlek na horní sjezdovce.Monínec se nachází hodinu jízdy z jihu Prahy a je v provozu od 9:00 do 16:00.


V sobotu je ještě v plánu i večerní lyžování, při němž je v provozu celý kopec, a to od 18:00 do 21:00.Pod hotelem Monínec se nachází ještě cvičný svah s pomičkou pro děti a začátečníky.V areálu funguje v sezóně i plně vybavená lyžařská školička s pojízdným pásem a zábavnými slalomovými prvky.Přímo u lyžařské školy se nachází menší zázemí s občerstvením, ze kterého můžete dohlížet na své ratolesti.Nechybí ani dobře vybavená půjčovna lyží, která se nachází u nástupu sedačkové lanovky.Přímo pod sjezdovkou se nachází moderní samoobslužná restaurace M2, kde si na venkovní terase můžete pochutnat například na jahodách se šlehačkou.Monínec v kostce:

Vzdálenost z Prahy     1 h 10 min
Celodenní skipas dospělí (18–62 let)     440 Kč
Celodenní skipas dítě (6–11 let)     355 Kč
Zapůjčení lyží (1 den)     200 Kč
Parkování     zdarma na parkovišti kousek od nástupu na lanovku
Web     www.zima.moninec.cz


Na Monínci jsme reportovali na lyžích FISCHER, oblečeni značkou HELLY HANSEN a v helmách a brýlích značky SMITH. Při reportování jsme měli nohy v teple díky vyhřívaným ponožkám LENZ, používali jsme hodinky GARMIN a fotografie pořídili pomocí techniky SAMSUNG.


Partneři SNOW tour: