V každém z pěti lyžařských regionů rakouské oblasti Ski amadé si bude v sezóně 2017/18 možné objednat program Made my day, který obsahuje „balíček“ pestrých a hlavně nevšedních aktivit, kterého se s průvodcem zúčastní vždy jen malá skupinka lyžařů. Rezervace bude snadná pomocí on-line formuláře na www.skiamade.com/mademyday.
Tisková zpráva lyžařské oblasti Ski amadé

Myšlenka „made my day“ je následovná: během jednoho dne na lyžích můžete zažít tolik vzrušujících

Věcí, jaké někdo jiný nezažije během celého týdne zimní dovolené, např. lyžařská jóga, snídaně v gondole, gurmánské safari nebo lezení na ledu. Už jen to, že vedení přebírá průvodce, který ví co a jak, je velmi příjemné. Po jaké sjezdovce teď musíme jet, abychom to stihli na gondolu, kde se v poledne naobědváme, kde že bylo to hezké vyhlídkové místo, o kterém všichni vyprávějí? Neponecháte nic náhodě ani nemusíte dopředu plánovat. Necháte věci prostě plynout a zažijete nezapomenutelný den.

Malé skupinky, velká pestrost

Nejlepší na nové akci „Ski amadé – made my day“ je, že zážitkové dny se konají v malých skupinách od minimálně čtyř účastníků až po maximální počet dvanáct. Každý z pěti regionů Ski amadé nabízí týdně dva až tři různé dokonale připravené výjimečné dny na lyžích – jednou velmi sportovní, jindy pohodové a požitkářské, s velkým přísunem adrenalinu nebo s akčním fotografováním. Cena vždy zahrnuje profesionální lyžařský guiding nebo coaching, stravování po celý den a přesuny v rámci programu. Balíčky „Ski amadé – made my day“ stojí v závislosti na programu od 50 do 190 euro. Podmínkou rezervace je platný skipas Ski amadé.
Salzburger Sportwelt

„Jásot v nebeských výškách“ – snídaně v gondole, focení a drive-in masáž

Den hned začíná jedním vrcholem, a to doslova: 232 metrů nad střechami Wagrainu při snídani v gondole G-Link. Poté si účastníci mohou jako první vychutnat sjezd na čerstvě upravených sjezdovkách a po něm následuje akční focení se sportovní fotografkou. Odpoledne se na lyžích přesunou do masážního drive-in, na trasu obřího slalomu a poté k chutnému požitkářskému menu.
Cena: 194 euro na osobu


„Rise and Shine Powderday“ – freeride, brunch a videoanalýza

V Zauchensee zážitky začínají už předchozí večer uvedením do výroby lyžařského materiálu na freeride, který si také rovnou vypůjčíte. Následující den vám Peter Walchhofer z mistrovské lyžařské školy v Zauchensee ukáže své oblíbené svahy na freeride na Gamskogelu. Po občerstvujícím brunchi na chatě Gamskogelhütte dostanete od freeride profesionála další tipy a videoanalýzu pro všechny účastníky.
Cena: 130 euro na osobu


„Absolut Park Rat Day“ – freestyle coaching, odpočinek a kamera

V Absolutparku ve Flachauwinkl Kleinarl mohou snowboardeři a freestyleři společně s coachem pilovat techniku. V poledne se podává chutný burger v Chill House a poté si prohloubíte, co jste se naučili - přitom vás bude natáčet personál Absolutparku kamerou a dronem. Je to den pro opravdové nadšence.
Cena: 98 euro na osobu
Schladming-Dachstein

„Zážitkový Dachstein“ – návštěva ledovce, freeridový sjezd a aprés ski

Tento zážitkový den začíná ranním výjezdem na Dachstein, kde si účastníci v ranním poklidu vychutnají pohled ze skleněného schodiště do nikam směrem k Planai a snídani v panoramatické restauraci na ledovci. Po návštěvě ledového paláce pokračujete s průvodcem do Rosmariiny štoly, což je strhující skalní tunel, a se štěrkem na freeridových lyžích se vydáte do údolí. Geniální lyžařský den pak můžete pořádně oslavit při aprés ski v Hohenhaustenne ve Schladmingu.
Cena: 139 euro na osobu


„Mlsání na okruhu 4 vrcholů“ – 4 hory, 4 chaty, 4 pokrmy

Na Reiteralm se v klidu nasnídáte a když jste připraveni na nadcházející den, po troše lyžařské gymnastiky už stojíte na sjezdovce. Na tomto požitkářském okruhu si vytrénujete především chuťové pohárky: na Hochwurzen štýrskými pochoutkami, na Planai opravdovým ennstalským jehněčím a jako aprés-ski regionálními specialitami a rakouským vínem na Hauser Kaibling. Rezervace je možná i pro vegetariánskou variantu.
Cena: 142 euro na osobu
Gastein

„Dobijte energii v Dorfgasteinu“ – lyžování, jóga a turistika na silových místech

Den začíná na vrcholu Fulseck cvičením lyžařské jógy. Poté lyžařský guide své hosty provede po dorfgasteinských sjezdovkách k nejhezčím místům, kde se konají další kurzy jógy. Oběd na chatě Wengerhütte je rovněž inspirovaný jógou. Odpoledne lyže prohodíte za sněžnice a vydáte se meditovat na silová místa uprostřed poklidné přírody.
Cena: 70 euro na osobu


„Vznášejte se v Bad Gasteinu“ – vrcholná snídaně, freeride, Flying Fox a ochutnávka ginu

Na vrcholnou snídani při východu slunce ve futuristické skleněné kouli vyrazíte časně zrána do Sportgasteinu. Po posilnění účastníci zdolají posledních pár metrů k vrcholu Kreuzkogel. Po několika kolech freeridu mimo sjezdovky je na programu let lanovou skluzavkou Flying Fox: budete se vznášet i nad známým vodopádem v Bad Gasteinu. Po této spršce adrenalinu budete potřebovat něco na uklidnění: après-ski s degustací ginu v moderní restauraci Ginger & Gin.
Cena: 133 euro na osobu


„Ožijte v Bad Hofgasteinu“ – visutý most, nejdelší sjezd a odpočinek v termálních lázních

Zážitkový den účastníky nejprve zavede na visutý most a vyhlídkovou plošinu Glocknerblick na Stubnerkogelu. Poté je čekají přes deset kilometrů dlouhé a tedy nejdelší sjezdy ve východních Alpách směrem do údolí. Na oběd se zastavíte na Weitmoser Schlossalm. Odpoledne je na programu jízda na funslope a závod na trase skimovie RTL. Nádherný den na lyžích zakončíte návštěvou alpských termálních lázní. Tady si každý může dobít baterky.
Cena: 50 euro na osobu
Hochkönig

„Královský skialpinistický okruh“ – pálenka na vrcholu, jízda hlubokým sněhem pro začátečníky a nauka o lavinách

Den začíná královskou snídaní na vrcholu. Následná začátečnická skialpinistická túra vede nedotčeným hlubokým sněhem na Hundstein (výstup trvá asi 2 hodiny). Po skleničce pálenky na vrcholu se skupina různými cestami vrací k výchozímu bodu. Pro osobní vzpomínku má každý účastník zapůjčené GoPro na celý den. Po skialpech vypráví guide u freeride pointu na Abergu ještě zajímavosti o lavinách a analýze rizik, aby při příští výpravě, kterou podniknou účastníci sami, všechno proběhne hladce.
Cena: 102 euro na osobu


„Královská stopa“ – jízda mimo sjezdovku, GoPro film a večer na chatě

Skvělý freeridový den: 53 kilometrů, výstup 1 000 výškových metrů, sjezd 4 000 výškových metrů. To celé se zapůjčeným vybavením na freeride a GoPro. Většinu výstupů absolvujete s vlekem, několik svahů ale musíte vyjít nahoru na skialpových lyžích. Na závěr na vás čeká pohodové Wine & Dine na salaši Scheppalalm a drink na baru.
Cena: 150 euro na osobu


„Královský požitkářský okruh” – lyžování, občerstvení a jízda saněmi s koňmi

Začíná se štamprličkou a domácím sýrem se slaninou na Abergalm. Po královském okruhu přejdete k předkrmu na Steinbockalm. Na Tiergartenalm si pak dáte polévku a hlavní chod se podává na Karbachalm. Na moučník si nakonec dojedete do Deantnerin. Na závěr této opulentní požitkářské túry je na programu romantická jízda v saních tažených koňmi pro všechny účastníky.
Cena: 155 euro na osobu
Grossarltal:

„V Alpách to žije“ – snowpark, lyžování, lezení na ledu a lukostřelba

S vhodným zapůjčeným vybavením mohou účastníci spolu s shapery do snowparku. Poté na vlastních lyžích přejedou lyžařskou oblastí na Jagahüttn na žebírka k obědu. Odpoledne vymění lyžařské boty za mačky a hůlky za cepíny – jdou si vyzkoušet lezení na ledu. Po takovém akčním programu se musíte na rustikální salaši Hoamalm opravdu soustředit při lukostřelbě – když se tu trefíte do černého, dostanete pak u svačiny, kterou tento den plný zážitků končí, jednu nakládanou okurku navíc.
Cena: 165 euro na osobu


„Příroda a požitky“ – skikeriki, lyžařské safari a túra se sněžnicemi

S prvním kohoutím zakokrháním už účastníci Skikeriki lyžují po čerstvě upravených sjezdovkách. Když pak začíná oficiální provoz, sedí ranní ptáčata už dávno u snídaně. Poté pokračují s lyžařským safari v areálu Grossarltal a Dorfgastein. Kolem poledne účastníky zaveze taxi do protějšího Ellmautalu na túru se sněžnicemi na Loosbühelalm. Tady si můžete sami na horkém „klobouku“ ugrilovat své jídlo. Na závěr se všichni usadí na saně a sjedou dolů do údolí.
Cena: 156 euro na osobu