Tisková zpráva Areálu Monínec


Areál Monínec je prvním místem v Česku, kde se lyžuje. Poté, co byl 26. října odstartován provoz téměř 200metrové Hotelové sjezdovky, mají nyní lyžaři možnost vyzkoušet si sjezdovku, která je dlouhá hned 500 metrů. K dispozici jim tu navíc bude 70 nových parkovacích míst a občerstvení, jež bude otevřené během provozu sjezdovky. Zalyžovat si zde budou moci všichni od pátku do neděle každý den od 9.00 do 16.00 hodin a rámci večerního lyžování od úterý do soboty od 18.00 do 21.00 hodin. Celodenní jízdné bude stát prostřednictvím e-shopu 440 pro dospělého a 345 korun pro děti i seniory. Večerní lyžování pak bude za 255 a snížené za 205 korun.

Provoz celé délky červeno-modré sjezdovky Areálu Monínec bude zahájen již v prosinci. Také zde na návštěvníky čeká hned několik vylepšení. Například jak dolní, tak horní část lanovky bude během provozu monitorovat kamera, která bude na celém prostoru zaznamenávat vše, co se zde děje. Záznam bude poté uložen pro případné další využití.

„Brzký start lyžařské sezóny na Monínci je jedním z důkazů, že díky investici do zasněžovací technologie Snowfactory můžeme nabídnout lyžování jako první v republice. Také proto se nám v minulé sezóně podařilo zvýšit návštěvnost areálu o polovinu,“ říká Jaroslav Krejčí ml., ředitel Areálu Monínec.

Technologie Snowfactory je založena na klasickém chladícím principu a celý proces výroby sněhu se odehrává v uzavřeném okruhu. Sníh je proto také bez jakýchkoliv chemických přísad a je založený na dvou hlavních zdrojích – vodě a vzduchu. Tvoří jej malé ledové šupinky, které mají teplotu -5 °C. Sníh lze produkovat i při teplotách nad nulou. Tento sníh bude v průběhu prosince na hlavní sjezdovce tvořit kvalitní podklad pro další zasněžování, jímž je Areál Monínec už celou řadu let vybaven.

Areál Monínec nabízí 1 200 metrů dlouhou červeno-modrou sjezdovku, která je určena nejen pokročilým lyžařům, ale i začátečníkům a dětem. Na hlavní sjezdovku Monínce všechny vyveze pohodlná čtyřsedačková lanovka. Ze sjezdovky se zhruba v první třetině můžete dostat také na kotvu a sjíždět tak jen prudší část kopce. Lanovka může přepravit až 2 400 lidí za hodinu. Tuto trať doplňuje vedlejší Hotelová sjezdovka, která je dlouhá 170 metrů.

Monínec leží 70 kilometrů jižně od Prahy na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje v srdci České Sibiře a Českého Meránu. Ubytování je zajištěno v Hotelu Monínec, kde je také restaurace a bazén s vířivkou a saunou. Další ubytování nabízí stejnojmenné apartmány či penziony Javorka a Čertovka. U dolní části lanovky je navíc restaurace v alpském stylu M2.

Více na www.moninec.cz.