SNOWtour 2017/18: Monínec from SNOW.cz on Vimeo.


Zatímco 26. října začal provoz cvičné sjezdovky pod hotelem, 17. listopadu se roztočilo lano také u kotvového vleku v horní části Velké sjezdovky. Nesjíždí se zatím až k lanovce dolů, ale končí se u nástupu na kotvu, kde je letos nově vybudované zázemí v podobě parkoviště, pokladny a terasy s bufetovým občerstvením.

Na svah se dostáváme poctivě hned na devátou hodinu, takže stíháme takřka „neposkvrněnou“ pistu, hned po první jízdě se ale sjezdovka začne tempem zaplňovat.

Protože před letošním zahájením nemrzlo tolik jako před tím loňským, nebyla pista tak tvrdá a po několika jízdách měkla. Kvůli vyšším teplotám se technický suchý led ještě nestačil spojit, paradoxně ale pomohl po poledni lehký déšť, který sjezdovku „udusal“ v jednotnou sněhovou deku.

Ani hotelová sjezdovka nezela prázdnotou a hemžilo se to na ní kurzy pro děti. Děti změklý sníh při prvních pádech možná i ocenily a ještě ve tři odpoledne se malí barevní lyžníci neúnavně proháněli po kopci.

V plném provozu je na Monínci lyžařská škola, která využívá ohrazeného plácku vedle hotelové sjezdovky. Součástí je krátké tahátko a několik slalomových zvířat včetně jedné podjezdové branky. Výuka pro 1 osobu na 2 hodiny vyjde na 750 Kč.

Letošní novinkou je občerstvení u dolní stanice kotvového vleku. V nabídce je párek v rohlíku, hranolky nebo švédské masové kuličky. Chcete-li plnohodnotné teplé jídlo, můžete využít restauraci hotelu Monínec. Vybrat si můžete steak, salát, rizoto, nebo pro děti se nabízí celozrné lívance s tvarohem. Ceny jídel se pohybují od 75 do 185 Kč.

Pod hotelem Monínec funguje v penzionu Javorka půjčovna zdejší lyžařské školy, která zahrnuje nabídku lyží a kompletů jak pro děti, tak pro dospělé. Cena za komplet v rámci výuky školy Monínec tu na den stojí 150 Kč.Monínec v kostce:

Vzdálenost z Prahy     1 h 10 min
*Celodenní skipas dospělý (15-59,99 let)     485 Kč
*Celodenní skipas dítě (5-14,99 let)     385 Kč
*Celodenní skipas senior (60+)     385 Kč
Zapůjčení lyží (1 den)     200 Kč
Parkování     zdarma na parkovišti u nástupu na kotvu
Web     www.zima.moninec.cz/


*ve vedlejší sezoně do 7.12.2017Partneři SNOW tour:


Na Monínci jsme reportovali na lyžích FISCHER, v oblečení HELLY HANSEN, v helmách a brýlích SMITH. Na sjezdovkách jsme používali hůlky KOMPERDELL, videotechniku LAMAX a DJI a fototechniku SAMSUNG, hodinky GARMIN a hřály nás vyhřívané ponožky LENZ a rovněž vyhřívané rukavice ZANIER. Sílu nám dodávají tyčinky BOMBUS a nápoje DAVID RIO CHAI.