Tisková zpráva SkyscannerPlánujete na letošní zimu Alpy či lyžování ve vzdálenějších destinacích, jako jsou Colorado, Utah, Whistler nebo třeba Japonsko? Podívejte se, jak se dá cestovat letadlem s vaším oblíbeným lyžařským nebo snowboardovým vybavením.

Cestování s lyžemi nebo snowboardem je snazší, než jste si možná mysleli! Mnoho aerolinií totiž umožňuje odbavení lyžařské výbavy bez dodatečných poplatků.


Zde najdete výběr leteckých společností a jejich podmínek

Letecká společnost

Mohu si vzít vybavení na lyže a snowboard jako 
KLASICKÉ ODBAVENÉ ZAVAZADLO? 

ANO:  Jaké jsou maximální povolené rozměry a váha zavazadla? 
NE: 
Jaké jsou poplatky za lyžařské vybavení? 

Jaká je cena za odbavené zavazadlo a extra zavazadlo?
Aeroflot ANO: 1 ks lyží s hůlkami a botami nebo 1ks snowboardu s botami. Ceny zapsaných zavazadel se liší dle třídy a destinace. Podívejte se na přehled poplatků.
Air France ANO: Součet rozměrů vybavení na lyže či snowboard do 300cm a 23kg. 32kg u business třídy. Extra zavazadlo dle destinace.
Austria Airlines NE: Za lyže či snowboard, hole, boty a helmu je účtován poplatek 50EUR. Boty mohou být ve druhém odděleném zavazadle. Ceny zavazadel dle destinace a tarifu.
British Airways ANO: Lyže s lyžařskými holemi nebo snowboard ve speciálním obalu musí být do 32kg a délky 190cm. Lyžařské boty a boty na snowboard musí být odbaveny v dalším samostatném zavazadle. Jedno odbavené zavazadlo zdarma. U některých letů 2 zavazadla. Přehled poplatků zde.
easyJet NE: Malé sportovní potřeby do 20kg. 1100Kč online, 1400Kč na letišti. Bez limitu na rozměr. Ceny dle destinace. Podívejte se na Poplatky za zavazadla
Emirates ANO: Součet rozměrů u lyžařského vybavení nesmí přesáhnout 300cm a 23 nebo 32kg dle tarifu. Extra a nadměrná zavazadla dle typu letu. Podívejte se na přehled.
Lufthansa ANO: Kromě letů z/do USA, Mexika a Střední Ameriky je povolena sportovní taška s lyžemi či snowboardem s limity dle dané třídy. Economy do 23kg. Dle destinace a třídy letu. Podívejte se na přehled poplatků.
Norwegian NE: 35 - 40EUR rezervace online, 45 - 65EUR na letišti, 55EUR online a 65EUR na letišti pro dlouhé lety. Do 20kg a součtu rozměrů zavazadla do 300cm. Ceny dle destinace. Nadměrné zavazadlo 11EUR za kg.
Ryanair NE: 40EUR za položku a jednosměrný let Nadměrné zavazadlo 10EUR za kg. Informace o zavazadlech zde.
SAS ANO: Jako jedno odbavené zavazadlo se považuje vak s lyžemi nebo snowboardem a druhá taška s lyžařskými nebo snowboardovými botami. Hmotnost 23kg u třídy go. Business třída 32kg. Rozměr dle délky lyží. Ceny zavazadel dle destinace a třídy letu
Wizz Air NE: 30EUR při rezervaci online, 60EUR na letišti. 1 zavazadlo do 23kg. Maximální rozměry 119x149x171cm. Ceny dle destinace. Využijte kalku­lačku poplatků za zavazadlo. Nadměrné zavazadlo 10EUR za kg.

Celý seznam najdete na www.skyscanner.cz!