Od parkoviště Tanvaldský Špičák I vyjíždíme sedačkovou lanovkou a na rozcvičení vjíždíme na červeno-modrou sjezdovku Kostelní, která je charakteristická svou dostatečnou šířkou a přehledností. Líbí se mi na ní, že díky sportovnímu začátku chytnete rychlost i rytmus až do jejího konce.


Další na řadě byl černý Slalomák, který i odpoledne překvapoval takřka rovným povrchem. Nikterak dlouhý černý přehledný padák se v polovině větví na modrou variantu směřující k pomě a kotvě, červená větev navede sportovním traverzem přímo k sedačkové lanovce.


Frekventovanou sjezdovkou na Tanvaldu je červená sjezdovka Závodní, která se mi líbí svou členitostí. V horní části se pista kroutí do esíčka a pak se zalomí do sportovního padáku, kde se to dá už díky následující rovince pěkně pustit.


Vyžití pro děti se nachází na úpatí zvaném Tanvaldský Špičák II, kde se jen pár metrů od občerstvení rozprostírá oplocený dětský parčík, jehož hlavním „motorem“ je pojízdný pás lemovaný zvířátkovými slalomy po obou stranách.


Jakmile děti zvládají obloučky v dětském parku, mohou pokračovat o několik metrů výš na Dětské hřiště, které se nachází na mírném dojezdu sjezdovky Zalomený a také tady děti mohou kroužit kolem slalomových zvířat nebo kuželů. Výhodou je slušná délka svahu, takže děti za jednu jízdu zvládnou udělat mnoho obloučků, a pak frčet na dětskou pomu, která hřiště obsluhuje. Dětem můžete samozřejmě objednat i instruktora z místní lyžařské školy, který na osobu vyjde ve skupinové výuce na 2 hodiny na 400 Kč.


Zázemí na Tanvaldském Špičáuk II je přehledně uspořádané, kde jsou na jednom malém náměstíčku pokladny, toalety a občerstvení s posezením, odkud vidíte na sáňkařskou dráhu i do dětského parčíku.


Najdete tu i kvalitně vybavenou půjčovnu lyží, kde si můžete půjčit i obřačky, což v každé půjčovně nebývá zvykem. Konkrétně jde o model Rossignol Hero Elite 183 cm s radiusem 20 m, jejichž zapůjčení vyjde na 400 Kč na den.


Na úrovni je i servis, a to díky mašině od Montany. Za 390 Kč pořídíte malý servis lyží, který zahrnuje broušení skluznice, úhlování hrany, tuning spodní hrany, finální strukturu lineární a napuštění voskem. A než vám stroj nabrousí lyže, můžete se usadit do pohodlných kožených gaučů!


Bufetové občerstvení najdete jak na vrcholu Tanvaldského Špičáku, tak přímo na sjezdovkách. Na větší porci jídla můžete zajít do restaurace pod dětským parkem, do restaurace Krmelec u nástupu sedačky nebo do Ski chaty Špičák u jejího výstupu. Naším tradičním tipem z Tanvaldu je svíčková ve Ski chatě Špičák.Tanvaldský Špičák v kostce:

Vzdálenost z Prahy     1 h 27 min
Celodenní skipas dospělý (18-63 let)     590 Kč
Celodenní skipas dítě (6-15 let)     420 Kč
Celodenní skipas junior (15-18 let)     510 Kč
Senioři od 63 let     510 Kč
Webové stránky     skijizerky.cz
Parkování     zdarma na centrálním parkovišti, pod nástupem sedačkové lanovky


Partneři SNOW tour:


Na Tanvaldském Špičáku jsme reportovali na lyžích FISCHER, v oblečení HELLY HANSEN, v helmách a brýlích SMITH. Na sjezdovkách jsme používali hůlky KOMPERDELL, videotechniku LAMAX a DJI a fototechniku SAMSUNG, hodinky GARMIN a hřály nás vyhřívané ponožky LENZ a rovněž vyhřívané rukavice ZANIER. Sílu nám dodávají tyčinky BOMBUS a nápoje DAVID RIO CHAI.