Vážený pane Jardo,

především si uvědomte, jak dlouho ta vaše manželka s vámi jezdí a vůbec se nehroutí nebo si nestěžuje. Osmnáct let! Za tu dobu vyroste z mimina dospělý člověk. A ona celou tu dobu podstupuje váš trénink, jako by to byla dovolená. Lidé jsou schopni tajit před světem různá tajemství. Představte si, jak po každém zájezdu musela trpět ve společnosti svých kamarádek, kde si ženy vyprávějí nejrůznější intimity a ona se celou dobu nemohla svěřit, že jezdí na trénink místo na dovolenou. Místo harmonického splynutí se svým druhem (partnerem) manželem, tedy s vámi, se musela zúčastňovat nějakého sportovního drilu či tréninku, jak to nazýváte vy.

Vztahy mezi muži a ženami mohou být různého druhu. Samozřejmě že fungují i páry, kdy je jeden zřetelně dominantní. To pak ale ten druhý musí být dostatečně submisivní, aby to všechno hezky do sebe zapadalo. Občas se stává, že ten dominátor má pocit, že dělá všechno pro dobro toho druhého, ale ono to z druhé strany nemusí být pravda. Anebo se to může v čase měnit. Přeloženo do češtiny: manželka má už „plný zuby“ toho vašeho předvádění se, poučování, jak se má přenášet váha, a kdy máte být na kopci a kudy pojedete a vůbec… A ještě k tomu vám pelichají vlasy, břicho se obalilo tukovým pásem a ona teď na lyžích vypadá mnohem lépe než vy – například.

Posledních patnáct let jste vůbec nereagoval na její taktní upozornění, že by si představovala méně dynamickou dovolenou nebo dovolenou někde úplně jinde než na horách. To je taky možné. A jestli se zhroutila doopravdy nebo to jen tak předstírá, to je vcelku jedno. Odpovím tedy na tu vaši poslední otázku, co to má jako znamenat. Má to znamenat, že jste to s tím trénováním přepísknul.
Máte dotaz, na který jste ještě nikdy nedostali odpověď? Pošlete jej na skipsycho@snow.cz anebo ho přidejte jako komentář k článku!
Všechny dotazy a odpovědi ze Skipsychoporadny najdete v archivu!