SNOW tour 2018: Malino Brdo from SNOW.cz on Vimeo.


Hlavní část sjezdovky z vrcholu Malinô Brdo zvané Hlavná má červený profil a je nejširší sjezdovkou celého areálu. Její sklon a přehlednost dovolují jízdu v pěkně svižném tempu.


Naopak druhá část Hlavné sjezdovky pokračující do údolí je oproti té předcházející užší a o něco mírnější. Střídají se tu modré úseky s červenými. Tato sjezdovka vede z velké části ve stínu, takže se tak snadno nerozjezdí a dovede vás až ke kabinové lanovce do Hrabova. Kombinací první a druhé části Hlavní sjezdovky prolyžujete v jedné jízdě 4 km.


Můžete zavítat i do freeridové zóny. Ta oficiální se nachází pod čtyřsedačkovou lanovkou. Vyježděné stopy byly ale vidět i na sjezdovkách z hřebene. V čerstvém sněhu se v polovině února jezdilo snadno a lehce.


U horní stanice čtyřsedačkové lanovky se můžete zastavit v letos nově vybudovaném bufetu na kávu nebo třeba malinový drink, který si lze vychutnat v lehátkách s výhledem do údolí.


Naproti sjezdovce Hlavná se nachází snowpark, který svou menší velikost kompenzuje větším počtem překážek a skoků. Výhodou snowparku je vlastní poma.


Svah s pomou pro děti leží na Malině Brdě mimo hlavní dění a jeho sklon je opravdu mírný. Objednat si můžete i lekce z lyžařské školy, která nabízí speciální programy pro začátečníky, mírně pokročilé, pokročilé a dokonce i experty, kde je náplní pilování carvingového oblouku a ježdění v jakémkoli typu terénu.


Na občerstvení jsme si zašli do Májekovy chaty se samoobslužnou restaurací, kde jsme si za 7,5 € mohli nabrat tolik jídla, kolik jsme chtěli. A pak jsme si ještě beztak přidali. :-) Májekovu chatu najdete po pravé straně, vydáte-li se údolní sjezdovkou Hlavná do Hrabova.


Půjčovnu na Malině Brdě najdete u nástupní stanice kabinkové lanovky v Hrabovu. Kromě lyží, snowboardů a skialpů si můžete zapůjčit i sáňky nebo fatbike.Malinô Brdo v kostce:

Vzdálenost z Prahy     4 h 53 min
Skipasy v hlavní sezóně: 8. 1. - 11. 3. 2018:      
dospělí     25 €
junioři a senioři     20 €
děti     18 €
Provoz střediska     8:30 – 16:00
Webové stránky střediska     http://www.skipark.sk
Parkování     bezplatné na všech 3 parkovištích propojených skibusemPartneři SNOW tour:


V Malině Brdě jsme reportovali na lyžích FISCHER, v oblečení HELLY HANSEN, v helmách a brýlích SMITH. Na sjezdovkách jsme používali hůlky KOMPERDELL, videotechniku LAMAX a DJI a fototechniku SAMSUNG, hodinky GARMIN a hřály nás vyhřívané ponožky LENZ a rovněž vyhřívané rukavice ZANIER. Sílu nám dodávají tyčinky BOMBUS a nápoje DAVID RIO CHAI.