SNOW 109 vychází 1. března 2018
174 stranPředplatitelé dostanou časopis do poštovních schránek dle doručovacích podmínek České pošty do tří pracovních dnů po datu vydání. V elektronické podobě se ale mohou do čtení pustit ihned!


Časopis v elektronické podobě

Časopis si nyní můžete přečíst jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.

Více na
www.alza.cz/media/snow
www.floowie.com/cs/slimmedia

Alza media a Floowie

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat jako roční nebo dvouleté předplatné s dárkem.

Jednotlivá vydání si můžete koupit v e-shopu SNOW nebo ve sportovních obchodech a trafikách!


Přečtěte si časopis v elektronické podobě!


Ve SNOW 109 time najdete 2 skipasy zdarma:


Více na www.skipas-zdarma.cz

Pár tipů z obsahu:


Ester Ledecká – zlatý zázrak

Ester Ledecká se spustila jako 26. závodnice do olympijského závodu v super-G. Co bylo dál, už všichni znají. Vyhrála. V médiích se probírala zleva zprava, takže dnes snad už neexistuje úhel pohledu, který by nebyl zpravodajsky popsán. Přesto SNOW nemůže k tomuto historickému milníku mlčet. Ester jsme proto na poslední chvíli umístili všude, kde se to ještě dalo, včetně obálkové strany – věříme, že se tak právě ona stane středobodem tohoto SNOW. Navíc jsme oslovili dva spolupracovníky, redakčního insidera Ondru Nováka a odbornici na alpské lyžování, bývalou reprezentantku Evu Kurfürstovou, aby svýma očima shrnuli tento zlatý zázrak.
Na návštěvě v továrně Zai

Jak se vyrábí nejluxusnější lyže světa? Nakoukli jsme do dílny slavné švýcarské značky Zai, která se nachází v horském městečku Disentis v kantonu Graubünden. A typicky po švýcarsku hned vedle železničního nádraží.
I děti to mají v hlavě aneb malí závodníci a jejich rodiče

Hlava a duše hrají při lyžařských závodech mnohdy důležitější roli než samotné tělo – a je tomu stejně u velkých i u malých závodníků. Co udělat proto, abychom své svěřence po stránce psychické dobře připravili? Aby je netížil stres a očekávání trenérů nebo rodičů?
Způsobuje technický sníh ekologické problémy?

Aneb mýty a skutečnost o technickém zasněžování
Dá se předpokládat, že lyžování jako sport v horské čisté přírodě přitahuje právě lidi, kteří pobyt v přírodě oceňují a vnímají jej jako ozdravný i kvůli prostředí, kde se odehrává. Snad proto si lyžaři přírody váží a snaží se jí přinejmenším zbytečně neubližovat. Snadno je pak zaskočí atak, že přírodě jejich sport škodí. V poslední době je častým terčem kritiky technické zasněžování. Škodí skutečně? Proč a čím nejvíc?
Co dělat, až odejde zima?

Sníh sice na jaře zmizí, ale to neznamená, že by příroda přestala vysílat své výzvy. Pouze je přebarvuje z bílé do pestrých barev a pokládá nám k nohám nekonečné hřiště, které by byl hřích nechat ležet ladem. A proto ve SNOW přinášíme, jako už tradičně, trochu jarní a letní inspirace.
Snad každý lyžař se v létě vrací do hor, po svých nebo stále více na biku. Podobně mnohé z nás nenechá klidné sníh poté, co změní skupenství a naplní koryta řek nebo se zklidní do podoby zrcadlové hladiny jezera. Jen si vybrat to svoje.
Paddleboarding – zábava pro celou rodinu

Paddleboarding, též označovaný jako SUP (stand up paddleboarding), je poměrně mladá sportovní disciplína, která se v posledních letech těší mimořádné oblibě a rychle se tak stává populární po celém světě. Skvělý tip na léto i pro lyžaře!
Bike touring, to je švýcarský virus

Vinou tří výprav, vlastně správně díky nim, jsem si v posledních dvou letech vypěstoval slušnou závislost. Čím víc jsem viděl, zažil, ucítil, tím méně chci přestat. Teď jsem propadl zdejšímu specifickému viru.
Mimo komfortní zónu: Kazašský ski trip 2017 – deník

Lyžování a obzvláště telemark je moje vášeň. Tuto vášeň sdílím už léta s přáteli, se kterými jsem rád. Lyžujeme hodně doma na Slovensku a ještě víc cestujeme za sněhem a zážitky za hranice. Nejen za hranice země, ale zejména za hranice našich pohodlných životů. Tam, za linií toho, co je běžný komfort, zpřetrháte všechny vazby, co vás poutají k tomu, co musíte, a přichází něco, co se nedá s předstihem naplánovat. Je to naše společná nirvána, stav, kdy nosíme permanentní úsměv na tváři a sdílíme vnitřní radost. Stav, který se dá popsat jako sdílená pohoda. Jeden takový se nám velmi intenzivně přihodil v roce 2007, kdy jsme se vydali lyžovat na sever Ruska, na poloostrov Kola v Murmanské oblasti. Po deseti letech, na jaře 2017, jsme zažili dejà vu v horách Ťan-Šanu v Kazachstánu. Začtěte se do našeho příběhu, inspirujte se a vyrazte také. Někam, kamkoli mimo komfortní zónu.
Urner Haute Route v obrazech

Haute Route. To je prémiová značka, o které slyšel určitě každý skialpinista. A snad každý po ní někdy zatoužil. Haute Route je vícedenní přechod vrcholových partií Alp od chaty k chatě. Dnes je takovýchto top tras již několik v různých částech Alp. A jejich obdobím je právě jaro.
Heiligenblut: svatý klid na lyžování

Na úpatí nejvyšší rakouské hory Grossglockneru neleží prominentní letovisko, jako je tomu v případě slavných švýcarských či francouzských vrcholů. Heiligenblut není Chamonix ani Zermatt, je to malé horské městečko s kostelíkem a pár hotely v surové, vysokohorské krajině na konci světa, kde lyžaři najdou opravdový klid.
Do Davosu ležící spící

Davos je nejen jedním z nejbližších velkých švýcarských středisek, ale i jedním z těch, která jsou z Česka dostupná „vleže“, tedy lůžkovým vlakem.
Castle Mountain – rodinné středisko s výhradně strmým terénem

Písničkáři a básníci se nad větrem mohou nostalgicky rozplývat, ale lyžaři a řidiči se na rozmary přírody dívají poněkud střízlivěji. A vítr zrovna není náš kamarád – tedy určitě ne vítr zvaný chinook. Tento teplý západní vítr vane od Tichého oceánu do Kanady a na severozápad USA. Stejně jako alpský fén drasticky ohřívá vzduch, když vane po východních svazích Skalistých hor dolů, kde začíná prérie.
Nahoru dolů – bikeparky v lyžařských areálech

Typické horské středisko disponuje ideálním prostředím pro provoz sjezdového bikeparku. Žádný, natož povedený, však nevznikne přes noc. Existuje řada faktorů, které by měl skiresort posoudit předtím, než se do výstavby nového či adaptace stávajícího bikového provozu rozhodne pustit.
Když cesty jsou cíl

Promyšlená síť cest a pěšin v bezprostředním okolí areálu zůstává nejvíce podceňovanou celoroční atrakcí nejednoho horského střediska.
Klíčem ke spokojenosti zákazníka je spokojený zaměstnanec

Vybavit lyžařské středisko jednotným a kvalitním oblečením není jen tak. Mnoho manažerů ještě nedávno sázelo na výměnnou reklamní spolupráci a pořizovalo s minimálními náklady sportovní oblečení obvykle domácích značek.
Jak to vidí mileniál

Proč starším mnohokrát připadá obtížné vžít se do vnímání nejmladší dospělé generace Z – takzvaných mileniálů? S jedním jsem si o tom povídal.
A mnoho dalšího najdete ve SNOW 109!


Objednejte si předplatné časopisu a získáte SNOWbony pro nákup v e-shopu!