SNOW tour 2018: Hlinsko from SNOW.cz on Vimeo.


Areál Hlinsko disponuje celkem čtyřmi sjezdovkami - cvičnou zelenou pro děti, modrou, červenou i černě značeným sešupem. Ranní ptáčata ocení možnost vyrazit na kopec ještě před oficiálním zahájením provozu střediska, tedy chvíli před osmou hodinou.


Nejvýše vás tu vyveze kotvový vlek, od jehož výstupní stanice začíná i nejdelší sjezdovka areálu, tedy přemostěná červená. Díky přemostění, tedy tunelu pro auta pod ní, je sjezdovka řádně zalomená a hrana v první třetině je docela ostrá. Pro větší bezpečí je lepší na hraně přibrzdit nebo zastavit, protože zprvu za ni příliš vidět není. Pak už se zase plně můžete věnovat rytmu obloučků na sportovním padáku.


Přemostěnou sjezdovku lemuje zprava černý slalomák, který zatím v provozu není a zleva zas mírná modrá, na kterou jezdí poma.


Hlinsko nabídne docela propracovanou lyžařskou školičku, která je rozdělená na několik částí a tím představuje vzhledem k celkové rozloze jinak menšího areálu poměrně velkou cvičební plochu. Dětský park tu je vybaven kužely pro slalom a molitanovými protiskluzovými podložkami. Dopředu si můžete zarezervovat i kurzy od www.skifanatic.cz, které jsou určené jak lyžařům, tak snowboardistům. V době jarních prázdnin se pořádají příměstské zimní tábory.


Pro nelyžující děti se v Hlinsku nabízí svah na bobování a sáňkování, který je oddělen od sjezdovek.


Restaurace Pod sjezdovkou, kterou postavili lyžaři, zaujme zvenku dřevěným vzhledem, zevnitř pak romanticky působícím krbem a především jídlem. Na výbornou česnečku pěju jen chválu a i ceny jsou docela příjemné. Pro rychlejší občerstvení můžete zvolit bufet s párkem v rohlíku a využít dřevěnou venkovní terásku.


Součástí areálu je samozřejmě parkoviště pro cca 300 aut a také zde najdete servis a moderní rozsáhlou půjčovnu, která navíc k otestování nabízí VIP sadu lyží. Zapůjčení takového setu vyjde na 3 hodiny na 300 Kč.Hlinsko v kostce:

Vzdálenost z Prahy     1 h 52 min
2 hodiny     220 Kč
4 hodiny     300 Kč
Parkování     zdarma v zázemí areálu
Webové stránky areálu     www.hlinecko.czPartneři SNOW tour:


V Hlinsku jsme reportovali na lyžích FISCHER, v oblečení HELLY HANSEN, v helmách a brýlích SMITH. Na sjezdovkách jsme používali hůlky KOMPERDELL, videotechniku LAMAX a DJI a fototechniku SAMSUNG, hodinky GARMIN a hřály nás vyhřívané ponožky LENZ a rovněž vyhřívané rukavice ZANIER. Sílu nám dodávají tyčinky BOMBUS a nápoje DAVID RIO CHAI.