Dobrý den, pane fischerble,
děkuji za Váš dotaz. Dovoluji si upozornit, že délce lyží se věnoval dotaz č. 36.

V oděvním průmyslu vládne taková tendence, že velikým oděvům dávají malá čísla, zejména tedy ženským oděvům. Takže sádelnaté tlusťošky se vejdou do velikosti 42, která ovšem ještě před deseti lety byla vyhrazena ženám normální postavy. Normální ženy se pak mohou nasoukat do velikosti 34, která je původně určena anorektickým vyžlatům. Podobně si často lidé pořídí softshellové bundičky a chodí v nich po městě. Domnívají se, že koupí sportovního vybavení se zařadili mezi sportovce a oblékáním funkčního prádla uspokojí potřeby těla pro sportovní vyžití nebo pohyb. Toto se nejspíš netýká ani vás ani dalších čtenářů tohoto webu, protože ho asi nečtou ani tlusťoši, ani vychrtlíci a kdo si koupí bundu, tak v ní jede normálně na hory.

Výrobci vaků mohou být vedeni podobnými motivacemi. Kdo má delší lyže, je lepší lyžař – lépe zvládá techniku, má silnější svaly na nohou a tak podobně. Takže ten, kdo si koupí vak na délku 170 cm, jako by měl i tak dlouhé lyže. Automaticky získá toho delšího kašpárka – viz výše.

Vy se ale ptáte, jestli dnešním trendem je skládat lyže jinak než jen skluznicemi k sobě. Chtělo by se mi utrousit nějaký bonmot o tom, že trendy jsou trendy, ale zelený je strom života, tedy bílý je sníh na horách. Pro křesťanskou doktrínu je například charakteristická misionářská poloha jako jediná správná pro kopulaci. Novověk přinesl na toto téma mnoho šprýmů třeba o nevymalovaném stropě, myšlení na Anglii a tak podobně. Hinduisté na druhé straně zeměkoule naopak skotačili podle Kámasútry, až jim to záviděl bezmála celý zbytek světa. Minimálně ti evropští křesťané a možná ještě více pak Američané, kteří už zpravidla jen lehávají na psychoanalytickém sofa. Sami.

Dogmatická sdělení o tom, co je nejsprávnější neboli trendy vždy míří k průměrnosti. Váš dotaz jistě další čtenáře bude motivovat k větší kreativitě při skládání lyží do fusaku. S gumičkami nebo bez, skluznicemi k sobě či od sebe. Prodejci vaků by pak mohli vydat nějakou příručku podobnou té Kámasútře s popisem vzájemných poloh lyží a vyhodnocením jejich prostorové náročnosti a tipy pro nákup zboží vhodné velikosti. To vaše výsledné složení je něco jako 69?
Máte dotaz, na který jste ještě nikdy nedostali odpověď? Pošlete jej na skipsycho@snow.cz anebo ho přidejte jako komentář k článku!
Všechny dotazy a odpovědi ze Skipsychoporadny najdete v archivu!