SNOW tour 2018: Peklák from SNOW.cz on Vimeo.


Peklák má pouze jednu hlavní sjezdovku. Začátek svahu je sice pozvolnější, od půlky je svah ovšem již prudší, takže i zkušený lyžař si jízdu užije. Sjezdovka byla díky mrazu i v odpoledních hodinách krásně sjízdná a bez muld.


Pro nejmenší ratolesti, které teprve začínají se zimními radovánkami, je připravena lyžařská školička se zkušenými místními instruktory. Školička je rozdělena do dvou částí, kde jedna z částí nabízí pojízdný pás a druhá lano. V obou částech jsou také dětské zvířecí branky a kolotoč.


V areálu vedle hlavního parkoviště najdete také servis a půjčovnu, kde si lyže na půl dne půjčíte za přijatelných 160 Kč. Na občerstvení můžete zajít do malého útulného bufetu těsně pod svahem - za lidové ceny si můžete objednat polévku, párek v rohlíku, klobása nebo utopence. Vaří tu i pečený čaj s kousky ovoce v hrníčku.


Večerní lyžování na Pekláku probíhá od neděle do čtvrtka od 17 do 20 hod, v pátek a v sobotu trvá o hodinu déle, tedy do 21 hod.Peklák v kostce:

Vzdálenost z Prahy     2 hod 30min
Vzdálenost z Brna     1 hod 30min
Celodenní skipas dospělí     420 Kč
Celodenní skipas děti (6-15).     320 Kč
Celodenní skipas senioři     320 Kč
Děti do 6 let     Zdarma
Otevírací doba:      
Neděle-Čtvrtek     9-16 17-20
Pátek-Sobota + prázdniny a svátky     9-16 17-21
Webové stránky:     www.peklak.czPartneři SNOW tour:


I na Pekláku se odehrála akce SNOWtour, kde jste mohli zdarma testovat lyže FISCHER, helmy a brýle SMITH nebo sportovní kamery LAMAX. Zdarma jste mohli ochutnat nápoje DAVID RIO CHAI nebo zdravé tyčinky BOMBUS. Na stánku SNOW jste dále kromě samotného časopisu mohli okouknout rukavice ZANIER, čepky DOKE, a vyhřívané produkty značky LENZ. Reportovali jsme v oblečení HELLY HANSEN, používali hůlky KOMPERDELL, videotechniku LAMAX a DJI, fototechniku SAMSUNG a hodinky GARMIN.