Milovníci sportovní jízdy zamíří v Bílé určitě na severní svahy, konkrétně na červenou FISku, kde se jezdí i mezinárodní závody v alpských disciplínách. Trať s homologací FIS není sice nijak zvlášť široká, ale zato je díky minimální členitosti vcelku přehledná.


Sjezdovka Zelená klame svým názvem, protože má ve skutečnosti červený profil. Stejně tak jako ostatní sjezdovky severního svahu je i Zelená zrána ve stínu, a tak vydrží déle v dobrém stavu.


Třetí a nejdelší pistou severního svahu je sjezdovka Modrá, která je díky mírnému sklonu oblíbená u rekreačních lyžařů. Jedná se o užší a členitější sjezdovku, která je ovšem i pro zkušeného navzdory modrému sklonu zábavně carvingová.


Do jižních svahů, které obsluhuje kotva, se sluníčko opírá už z rána, takže chcete-li „tvrdo“ zamiřte sem hned na první lano. Hlavní a nejdelší sjezdovkou jižního svahu je modrá Jižní II, která je pozvolná a v průběhu dne sem zavítají „v hadu“ i lyžařské školy a školky.


Zpestřením jižní strany je z doby olympijského festivalu skicrosová trať s několika terénními vlnami, klopenými zatáčkami a závěrečným skokem. Trať na sjezdovce Spojovací je zábavná pro děti, ale i zkušenější.


Na slunečné straně se nachází i školička, která patří k největším na Moravě. Najdete tu několik pojízdných pásů, tahací lana, krátké pomičky, spoustu výukových prvků v čele se slalomy a nechybí dokonce kolotoč nebo trampolíny. Celodenní vstup do dětského parku stojí 180 Kč, k výuce lyžařské školy je zdarma.


Jen pár kroků od školičky se nachází bufet s rychlým občerstvením a venkovní zahrádkou, na hotovku můžete zajít do vedlejšího hotelu Bauer, kde si můžete vybrat z 6 až 8 hlavních jídel. Ceny jídel se pohybují max. do 155 Kč.


Do Bílé vyrazte klidně i po setmění, v provozu jsou totiž za dobrých sněhových podmínek obě strany – severní i jižní, které dají dohromady 3 km osvětlených sjezdovek. Večerní probíhá od 18 do 21 hod, a zatímco na severní straně se zpravidla lyžuje od středy do soboty, na jižní pak od pátku do úterý. Běžkaři se tu večer mohou prohánět na dvoukilometrovém osvětleném běžeckém okruhu.
Bílá v kostce:

Vzdálenost z Prahy     3 h 53 min
Celodenní skipas v hlavní sezóně:      
- dospělí     530 Kč
- děti (6–14 let)     400 Kč
- senioři (65+)     400 Kč
Provozní doba:      
- denní lyžování (oba svahy)     8:30–16:00
- večerní lyžování - sever     18:00–21:00 (od středy do soboty)
- večerní lyžování - jih     18:00–21:00 (od pátku do úterý)
Webové stránky střediska     http://www.skibila.cz
Parkování     zdarma s kapacitou 650 místPartneři SNOW tour:


Na Bílé jsme reportovali na lyžích FISCHER, v oblečení HELLY HANSEN, v helmách a brýlích SMITH. Na sjezdovkách jsme používali hůlky KOMPERDELL, videotechniku LAMAX a DJI a fototechniku SAMSUNG, hodinky GARMIN a hřály nás vyhřívané ponožky LENZ a rovněž vyhřívané rukavice ZANIER. Sílu nám dodávají tyčinky BOMBUS a nápoje DAVID RIO CHAI.