SNOW tour 2018: Vysoké Tatry from SNOW.cz on Vimeo.


Tatranská Lomnica

Lomnica se chlubí nejdelší sjezdovkou na Slovensku, která vede z Lomnického sedla s převýšením 1 300 m a dohromady dá do délky 5 500 m. První třetina tratě je černý přehledný padák, následuje členitá červená a poslední třetinu představuje široká modrá.


Prostřední „patro“ Lomnice zahrnuje rychlé červené sjezdovky, které jsou jen zlehka členité. Tato část je nejfrekventovanější a na křižovatkách a zlomech je potřeba brzdit, takže tyto pisty bývají boulovité jako první.


V prostřední části na trati Čučoriedky je i veřejný měřený slalom, který je od sjezdovky bezpečně oplocený. Je postavený plynule, takže ho zvládnou i lyže s větším radiusem.


Spodní patro má čtyři široké modré sjezdovky, které jsou opravdu velmi mírné a rozlehlé. Vlídné svahy této části jsou často využívané kurzy lyžařských škol.


Neobyčejným zážitkem je výjezd vysutou 15místnou kabinou na vrchol Lomnického Štítu do výšky 2 634 m. Kabinka jezdí každých 20 minut a jízdu je potřeba dopředu rezervovat. Na „Lomničáku“ si pak můžete vychutnat výhled a kávu z kavárny.


Teplé jídlo se podává například v samoobslužné restauraci na Skalnatém plese, která kromě klasického „smažáku“ nabídne i tradiční slovenskou kuchyni jako strapačky s kapustou nebo brynzové halušky. V nabídce jsou i saláty a dezerty a ceny hlavních jídel se pohybují mezi 7 až 8 eury.


Děti se v Lomnici jistě nadchnou pro indoorový park Kamzíkovo, kde najdou jedno obrovské překážkové bludiště protkané prolézačkami, tunely a klouzačkami. V Kamzíkově se dá zakoupit i drobné občerstvení, suvenýry nebo drobné sportovní vybavení jako jsou čepice a šály. Vstup je zdarma a herna je otevřná od 10 do 15 hod.Štrbské pleso

Sjezdovky na Štrbském plese mají příjemně sportovní charakter, v horních partiích v podobě typické dálnice. Tratě se zhruba v polovině lehce zaklikatí a pak už následují dojezdy k nástupní stanici čtyřsedačkové lanovky.


Na Štrbském plese najdete na rozdíl od Tatranské Lomnice snowpark, který zahrnuje několik velkých skoků a další překážky sloužící už spíš zkušenějším lyžařům.


Akčnímu rázu Štrbského plesa napomáhá i místní Funpark pod skokanskými můstky, kde můžete zkusit snowtubing, snowrafting, zorbing nebo „tratranský karling“. U hlavní silnice pár metrů před areálem pak najdete i ohraničenou pláň určenou k okružním jízdám na skútrech a k mání jsou i malé dětské skútry. Pět minut na motorových dracích pořídíte za 16 eur.


Dětské lyžařské parky najdete jak v Tatranské Lomnici, tak na Štrbském plese. V obou případech jsou k dispozici pojízdné pásy, slalomová zvířata, podjezdové branky a samozřejmě i služby instruktorů.
Vysoké Tatry v kostce:

Vzdálenost z Prahy | | | 562 km |

*Celodenní skipas dospělý     35 eur
Celodenní skipas Junior (roč. 2001-2009)     31 eur
Celodenní skipas dítě (roč. 2010 a mladší)     27 eur
Webové stránky střediska     www.vt.sk
Parkování:      
Tatranská Lomnica     zdarma vedle nástupní stanice
Štrbské pleso     zdarma u hotelu FIS (malá kapacita),
nebo centrální parkoviště nad železniční stanicí
(možnost skibusu do střediska)


*v hlavní sezoně od 26. 12. 2016 do 3. 4. 2016 na pokladně

Sleva při koupi skipasu dopředu.
Partneři SNOW tour:


V Ostružné jsme reportovali na lyžích FISCHER, v oblečení HELLY HANSEN, v helmách a brýlích SMITH. Na sjezdovkách jsme používali hůlky KOMPERDELL, videotechniku LAMAX a DJI a fototechniku SAMSUNG, hodinky GARMIN a hřály nás vyhřívané ponožky LENZ a rovněž vyhřívané rukavice ZANIER. Sílu nám dodávají tyčinky BOMBUS a nápoje DAVID RIO CHAI.