SNOW tour 2018: Klíny from SNOW.cz on Vimeo.


Klíny hostí celkem pět převážně modře značených sjezdovek, takže je zvládnou i menší děti či mírně pokročilí lyžaři. Při naší návštěvě byly v provozu tři tratě, jimž dominovala 750 m dlouhá sjezdovka Centrální, obsluhovaná čtyřsedačkou.


Centrální je nejmírnější ve své horní části, kde je zároveň díky nadprůměrné šíři i nejpřehlednější. Od druhé poloviny se na okamžik zúží, ke konci se však opět otevře do červeného padáčku končícího u nástupu na sedačku. Trochu mírnější variantou je vedlejší sjezdovka Kotva.


Sjezdovky jsou akorát tak mírné, aby se na nich dalo svižně carvovat, zároveň ale aby se je nebály sjet i malé děti.


Na Klínech nás zaujal Kidspark, který je vybudovaný na tenisovém kurtu, takže jde o stoprocentně ohraničenou dětskou zónu. Na kurtu jsou vytvořené umělé vlny a zatáčky, které jsou bezpečně zakončené do roviny.


Pod Kidsparkem se nachází další dětský park, tentokrát už s 50 metrů dlouhým pojízdným pásem. Rovněž tato zóna je oddělená od sjezdovek a také zahrnuje terénní vlny a nerovnosti na trénink stability. Samozřejmostí jsou služby lyžařské školy, která individuální lekce nabízí od 8:50 do 20 hod každý den.


Pro děti, které už dokážou lyžovat samy, ale na hlavní tratě s červenými dojezdy si ještě netroufají, se nabízí poma s mírnou modrou sjezdovkou, která je 300 m dlouhá.


Pro změnu pohybu si na Klínech můžete půjčit i snowbike, neboli horské kolo s tlustými pneumatikami do sněhu. Na tomto „tlusťochovi“ se můžete vydat na běžkařské stopy, které se v případě nedostatku neupravují, a půldenní výlet vás vyjde na 390 Kč.


V zázemí střediska nechybí půjčovna, která nabídne carvingové lyže, snowboardové komplety a také výbavu pro běžecké lyžování. Zakoupit si tu můžete i lyžařské brýle, rukavice nebo lyžařské vosky. Zapůjčení sjezdového kompletu na den vyjde na 370 Kč.


Pestrou nabídku jídel nabídne restaurace Emeran, kterou najdete v hlavním zázemí jen pár kroků od sjezdovky. Interiér se nese v příjemném dřevěném stylu a ochutnat tu můžete speciality jako je například domácí klínská bůčková pomazánka (85 Kč) nebo borůvkové tiramisu (85 Kč). V nabídce jsou samozřejmě i hotovky nebo dětská menu.


Při naší návštěvě se na Klínech odehrála akce Waterslide, kdy se lyžaři i snowboardisté v pestrých maskách snažili přejet uměle vytvořené jezírko. Soutěže se zúčastnil i náš instruktor Sled Dogs Duško z Ostravy, na jehož počínání se můžete podívat ve videu. :-)
Klíny v kostce:

Vzdálenost z Prahy     1 h 37 min
Celodenní skipas dospělý     440 Kč
Celodenní skipas dítě (6-15 let)     290 Kč
Děti do 6 let     zdarma
Provozní doba střediska     9:00 – 16:00
Webové stránky střediska     www.kliny.cz
Parkování     velké parkoviště zdarma u výstupu lanovky

Partneři SNOW tour:


Také na Klínech se odehrála akce SNOWtour, kde jste mohli zdarma testovat lyže FISCHER, helmy a brýle SMITH nebo sportovní kamery LAMAX. Zdarma jste mohli ochutnat nápoje DAVID RIO CHAI nebo zdravé tyčinky BOMBUS. Na stánku SNOW jste dále kromě samotného časopisu mohli okouknout rukavice ZANIER, čepky DOKE, a vyhřívané produkty značky LENZ. Reportovali jsme v oblečení HELLY HANSEN, používali hůlky KOMPERDELL, videotechniku LAMAX a DJI, fototechniku SAMSUNG a hodinky GARMIN.