Tisková zpráva spol. ConsilSport, 20. března 2018

Kästle na cestě k dalšímu růstu

Hohenems (AUT), Praha (CZ). Rakouská značka zimního sportovního vybavení Kästle z Hohenems / Vorarlberg má nového majoritního vlastníka - českou společnost ConsilSport. Společně s novým partnerem bude docházet k rozšíření produktového portfolia společnosti Kästle, expanzi na nové trhy a posílení globálního postavení. Hlavní sídlo se 46 zaměstnanci zůstane v Hohenems, odkud bude Kästle řídit svoji produktovou nabídku, výzkum a vývoj, malosériovou výrobu, marketing a prodej.

Slavná rakouská prémiová lyžařská značka Kästle byla sloučena se společností ConsilSport jakožto s důležitým strategickým partnerem. Tomáš Němec, zakladatel a vlastník společnosti ConsilSport, posílí finanční sílu společnosti Kästle a přinese rozsáhlé zkušenosti s výrobními procesy a globálním prodejem.

Od roku 2007 Rudolf Knünz revitalizoval Kästle, před 3 lety se firma vrátila do svého původního sídla v Hohenems. "Díky výjimečnému týmu odborníků jsme úspěšně ustanovili společnost Kästle jako silnou prémiovou lyžařskou značku s globálním dosahem a vysokou kvalitou bez kompromisů," říká Rudolf Knünz. "Naším dalším strategickým krokem je diverzifikace na komplementární nové produkty a trhy. V Tomášovi Němcovi jsme našli dokonalého partnera reprezentujícího společné hodnoty Kästle, které v budoucnu povedou k růstu, přičemž Kästle zůstane rakouskou prémiovou značkou zaměřenou na vysokou kvalitu a výkon," říká Knünz

Tomáš Němec je úspěšný a známý český podnikatel, vášnivý lyžař, znalec a bývalý reprezentant ve sjezdovém lyžování. Jeho cílem je vybudovat ConsilSport jako významnou skupinu ve sportovním průmyslu. Společnost ConsilSport mimo jiné vlastní firmu Sporten a. s. vyrábějící běžecké lyže, sjezdové lyže, speciály a snowboardy s produkcí kolem 100 000 párů lyží ročně. "Kromě sjezdových lyží brzy nabídneme další produkty pro zimní a letní sporty. Jsem rád, že Kästle je součástí mé skupiny. Těším se, že s týmem Kästle v Hohenems dobudeme nejvyšší vrcholy," řekl Tomáš Němec.

Kontinuita vedení podniku a řízení značky je hlavní prioritou nového vlastníka, přičemž zůstává 46 zaměstnanců společnosti Kästle v Hohenems odpovědných za produktové portfolio, výzkum a vývoj, malosériovou výrobu, marketing a prodej produktů Kästle. Bernd Knünz a Vladimír Dušánek (stávající ředitel Sporten a.s., pozn. red.) povedou společnost dohromady. Obě strany se dohodly, že nebudou zveřejňovat kupní cenu.

Přínos nově vzniklé synergie

Kästle a ConsilSport budou sdílet své zkušenosti v oblasti lyžařského sportu a společně budou rozvíjet své silné stránky: ConsilSport má v České republice a na Slovensku rozsáhlé výrobní a technologické know-how a prodejní síť; Kästle je výkonná globální prémiová značka poskytující odborné znalosti v oblasti produktového managementu, výzkumu a vývoje, marketingu a prodeje v prémiovém segmentu. "Vidím obrovský potenciál značky Kästle a jejího týmu. S mým angažmá poroste Kästle na další úroveň," je přesvědčen Tomáš Němec.

Kästle

Tato společnost více než 90 let vyvíjí a vyrábí zboží pro zimní sporty. V roce 1924 Anton Kästle vyrobil v Hohenems první pár lyží. V tomto roce tvoří prodeje Kästle cca 17 000 párů lyží. Mezi významné ambasadory značky patří Toni Sailer, Pirmin Zubriggen, Chris Davenport a Lorraine Huber. Společnost se sídlem v Hohenems má 46 zaměstnanců, její obrat činí 6,5 mil. EUR. Největší trhy rakouského lyžařského výrobce jsou Rakousko a USA, následuje Francie, Švýcarsko a Norsko.