Čím se vlastně osmdesátky vyznačovaly? Šponovkami a komboškami v zářivých barvách, rovnými lyžemi a pravděpodobně i uvolněnými mravy (to jsme si možná jen vymysleli). Každopádně večerní party byly plné zvedaček z Hříšňáku a tancování na stole až do rána, ale kromě jedné diskokoule se nic nerozbilo a nikdo se neporval. Takže poměrně příznivé skóre.

Šlo ale samozřejmě hlavně o program na svahu, který byl plný workshopů a testování lyží a splitboardů. Zájemci mohli nakouknout pod pokličku lavinové problematiky, vyzkoušet si freeride, skialp nebo freestyle na lyžích i na prkně a nebo třeba ochutnat neprávem zapomenutou disciplínu jako je balet na lyžích.

Opět proběhl freeridový závod, který měl letos pro muže jedinou podmínku – mohli jet pouze na dlouhých rovných lyžích. Porvali se s tím opravdu statečně a bylo až neuvěřitelné, jaké triky na nich někteří zvládli předvést. U žen šlo zejména o estetický dojem a o doladění osmdesátkového stylu do co největšího detailu. Byla to tedy opět pastva pro oko a řada pamětníků při tomto pohledu musela zamáčknout slzu. Ty obtažené modely prostě měly něco do sebe.

No a jak to bylo s hlavní hvězdou Freeridefestu? Rudi Garmischt - ústřední postava filmu Hot dog the movie, který byl pro letošní ročník velkou inspirací, byl nakonec rozpoznatelný v mnoha účastnících, takže přesně nevíme, který byl ten pravý... Ale věříme, že si festival užil, tak jak to umí jen on.

Celá akce by nemohla proběhnout bez štědré podpory partnerů – firem Tipsport, Peter Brett a Jägermeister. Děkujeme!

A velký vděk patří samozřejmě také značkám lyží, které bylo možné na festivalu otesovat – Blossom Skis ze Skicentra Eden, Black Crows, Line, Forest Skis, Bear Skis – a splitboardům od Snowboard Zezula. Díky!